MotoNews.pl

Kicherer C63 T Supersport – Mercedes kombi, który pędzi 320 km/h

19 października 2011

Kategoria | Kicherer  Tuning
Kicherer C63 T Supersport – Mercedes kombi, który pędzi 320 km/h

Gdy mężczyzna zakłada rodzinę zwykle musi się pogodzić z tym, że zamiast szybkimi, sportowymi samochodami zaczyna jeździć nudnymi, nobliwymi kombi, bo gdzie inaczej zmieściłyby się zakupy, wózki dla dzieci i cały ten kram. Niemiecki tuner Kicherer postanowił zrobić miłą niespodziankę ojcom rodzin i przygotował dla nich kombi, w którym mogą wreszcie poczuć prawdziwą moc i prędkość. Za podstawę posłużył Mercedes-Benz C63 AMG, który fabrycznie może się pochwalić całkiem niezłym wynikiem w postaci 457 KM mocy i maksymalnym momentem obrotowym o wartości prawie 600 Nm. Ale specjaliści z Kicherera postanowili wycisnąć z niego jeszcze co nieco. W rezultacie jednostka napędowa rozwija moc ponad 550 KM i maksymalny moment obrotowy 640 NM. Dzięki temu kombi rozpędza się z miejsca do 100 km/h w zaledwie 4,2 sekundy i osiąga prędkość 320 km/h.

Modyfikacje niezbędne, by osiągnąć takie wyniki to: instalacja sportowego filtra powietrza i sportowego układu wydechowego ze stali nierdzewnej z odchylanymi zaworami regulacyjnymi. Pojazd zyskał także sportowe zawieszenie gwintowane, które nie tylko pozwoliło obniżyć nadwozie, lecz także przyczyniło się do poprawy osiągów. Mercedesa zaopatrzono w 20-calowe felgi z lekkich stopów Kicherer RS-1, za którymi kryją się elementy wyczynowego układu hamulcowego z tarczami z kompozytu.

Kicherer C63 T Supersport oferuje również atrakcje wizualne. Zaopatrzono go w pakiet poprawiający aerodynamikę nadwozia obejmujący: spojler przedni z elementami z włókna węglowego, zestaw progów bocznych z dostawkami z włókna węglowego, tylny dyfuzor, także z włókna węglowego oraz obudowy lusterek bocznych wykonane z tego samego materiału. Karbonowe są również wstawki na pokrywie silnika.

Na życzenie klienta Kicherer wymienia obicia foteli Mercedesa na wykonane ze skóry nappa, pokrywa deskę rozdzielczą, drzwi i podsufitkę alcantarą i lakieruje podstawy foteli czarnym lakierem fortepianowym.

Zdjęcia: Kicherer Fahrzeugtechnik, opracowanie: BM