MotoNews.pl

Pięciodrzwiowy, koncepcyjny Ford Fiesta na Los Angeles Auto Show

03 listopada 2011

Kategoria | Auta koncepcyjne  Targi
Marka, model | ,
Pięciodrzwiowy, koncepcyjny Ford Fiesta na Los Angeles Auto Show

Z koncepcyjną Fiestą ST mieliśmy już okazję zapoznać się podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie nad Menem. We wrześniu amerykański producent zaprezentował 3-drzwiowy wariant tego konceptu, teraz jednak zamierza przedstawić opinii publicznej wersję 5-drzwiową. Oficjalna premiera pięciodrzwiowej Fiesty ST będzie miała miejsce za dwa tygodnie w Los Angeles.

Mimo że powstały już aż dwie odsłony Fiesty ST, Ford nadal twierdzi, że nie ma jeszcze planów, by przekształcić je w wersje produkcyjne. Z drugiej strony w oficjalnej notatce prasowej pojawiły się słowa: ‘Pięciodrzwiowy Fiesta ST Concept to zapowiedź modelu sportowego dostępnego na całym świecie”, co daje powody do nadziei, iż Fiesta ST pojawi się jednak w sprzedaży.

Podobnie, jak wariant 3-drzwiowy, 5-drzwiowa Fiesta ST Concept kryje pod maską nowy 1,6-litrowy, 4-cylindrowy silnik Forda EcoBoost o mocy 180 KM i maksymalnym momencie obrotowym 240 Nm. Napęd przekazywany jest na przednią oś za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej.

Zdjęcia: Ford, opracowanie BM