MotoNews.pl

Prawdopodobnie najszybsze AUDI TT RS 2.5TFSI w Polsce!

28 grudnia 2011

Kategoria | Rynek Premium  Tuning
Marka, model | ,
Pachura Audi TT 6

Nasz rodzimy tuner – Pachura Moto Center chwali się, że stworzył prawdopodobnie najszybsze AUDI TT RS 2.5TFSI w Polsce. Liczby mówią same za siebie – 485 KM, 640 Nm, 3,8s 0-100 i V-max ponad 305km/h!

Na pierwszy rzut oka to Audi TT RS niczym nie różni się od seryjnego modelu, ale przecież najważniejsze jest to, co ta „bestia” kryje pod maską. Audi ABT TT RS już w swej pierwotnej formie poraża siłą i dynamiką silnika. Jednak specjaliści z Pachura Moto Center poszli o krok dalej…

To auto pojawiło się w serwisie tunera przede wszystkim w celu podniesienia mocy silnika, choć nie trzeba nikogo przekonywać, że już w wersji seryjnej może się pochwalić niesamowicie dobrym przyspieszeniem. Tymczasem okazuje się, że Audi TT RS, które z fabryki wyjechało z 2.5-litrowym, pięciocylindrowym, turbodoładowanym silnikiem wyposażonym w system bezpośredniego wtrysku paliwa FSI o mocy 340 KM, dość sprawnie poddaje się modyfikacjom silnika.

Przy pierwszym podejściu Pachura Moto Center udało się wykrzesać z niego 436 KM mocy i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wraz z mocą wzrosła prędkość maksymalna Audi TT RS – do 282 km/h. Natomiast przyspieszenie do “setki” z dobrym kierowcą za sterem zabiera zmodyfikowanemu Audi zaledwie 4.0 sekundy.

Jednak klient żądał więcej. Kolejnym wyzwaniem było uzyskanie minimum 470 KM mocy i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. I udało się. Pomiar na hamowni wykazał moc maksymalną 485 KM przy 6350 obr./min. oraz maksymalny moment 640 Nm przy 2650 obr./min. Co ważne, moment 600 Nm utrzymuje się na stałym poziomie między 2500-5000 obr./min.

Teraz ta biała bestia przyspiesza w 3,8 sekundy do setki i mknie z maksymalną prędkością ponad 305 km/h.

Specjaliści z Pachura Moto Center do zmodyfikowania Audi TT RS wykorzystali: turbosprężarkę ABT POWERS, ECU ABT POWERS, wydech Milltek RACE, intercooler Forge Motorsport, i blow off Forge Motorsport. Dodatkowym gadżetem było urządzenie OT-2: OBD-II/CAN WiFi Interface, które pozwala na czytanie informacji z OBD-II i wysyłanie danych za pomocą wifi do aplikacji na IPhone. Pozwala to na bezprzewodowe szybkie skanowanie pojazdu i weryfikowanie usterek diagnostycznych. Dzięki zastosowaniu dodatkowej aplikacji – DashCommand – klient może teraz samodzielnie sprawdzić najróżniejsze wskaźniki wydajności pojazdu, m.in. temperaturę zasysanego powietrza, temperaturę katalizatora, koszt zużycia paliwa czy AFR, itp.

Zdjęcia: Pachura Moto Center