MotoNews.pl

Mercedes-Benz CLS PD550 Black Edition – elegancki ‘mięśniak’

22 października 2013

Kategoria | Prior Design  Tuning
CLS PD550 Black 4

Niemiecka firma tuningowa Prior-Design zamierza pokazać na największej imprezie branżowej w Europie: Essen Motor Show, które rozpocznie się 29 listopada, własną przeróbkę Mercedesa-Benz CLS najnowszej generacji. Stuningowana wersja nosi nazwę PD550 Black Edition i posiada specjalny zestaw komponentów nadwoziowych podkreślający sportowy styl pojazdu i nadający mu nieco „brutalnego uroku”, choć bez ingerencji w elegancję i harmonię głównych linii nadwozia CLSa.

W interpretacji Prior-Design Mercedesa-Benz CLS może się pochwalić nie tylko zupełnie nowym zderzakiem przednim z dużymi wlotami optymalizującymi dopływ powietrza do silnika i układu hamulcowego, lecz także nową maską silnika z czerpniami powietrza typu „power dome” i dwoma mniejszymi otworami wylotowymi, którymi odprowadzane jest gorące powietrze z jednostki napędowej. Oprócz tego coupe ma zupełnie nowe błotniki z przodu, masywne fartuchy boczne dodające szerokości i nowy zderzak tylny o wyglądzie dyfuzora. Prior-Design wymienił fabryczny układ wydechowy na własny, sportowy wariant z systemem przepustnic i dwoma końcówkami rur wydechowych o przekroju trapezu. Końcówki zamontowano w prawym i lewym rogu nowego zderzaka. Spojler na pokrywie bagażnika zapewnia lepszy docisk osi tylnej do podłoża przy dużych prędkościach.

W nadkolach kryją się nowe obręcze zaprojektowane przez ekspertów z Prior-Design o średnicy 20 cali. Oryginalne, pneumatyczne zawieszenie Mercedesa CLS zmodyfikowano dodając elektroniczny moduł kontrolny umożliwiający regulację jego wysokości.

Zdjęcia: Prior Design, opracowanie: BM