MotoNews.pl

Morgan Aero Coupe, czyli nieodparty urok retro

07 lutego 2012

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
Morgan Aero Coupe 6

Morgan Aero Coupe na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakby przeniesiono go w nasze stulecie wprost z czasów raczkującej motoryzacji, jednak nie dajcie się zwieść – to wyjątkowo nowoczesny supersamochód zaprojektowany do przemierzania długich odległości. Jego powstanie zainspirował model Morgan GT3 Aero, który swego czasu odniósł szereg zwycięstw w wyścigach samochodowych.

Nadwozie Morgan Aero Coupe wykonano w całości z aluminium. Pojazd ma 4147 mm długości, 1751 mm szerokości i 1248 mm wysokości i waży 1175 kg. Pod maską kryje się 4,8-litrowy silnik V8 produkcji BMW o mocy 367 KM/270 kW lub 390 KM/291 kW (ze sportowym układem wydechowym), który może współpracować z 6-biegową przekładnią manualną lub automatem. Jeśli klient wybierze skrzynię automatyczną, to będzie mógł korzystać z niej w dwóch trybach: „Sport” i „Auto”. Morgan Aero Coupe rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,5 sekundy (4,2 s. z przekładnią automatyczną) i rozwija prędkość maksymalną 273 km/h. W kabinie zastosowano wykończenia ze skóry i zamszu

Nie wiemy, jak Aero Coupe podoba się naszym czytelnikom, ale wszyscy w redakcji zgodnie stwierdzili, że poczuliby się w nim trochę, jak w bombastycznym samochodzie kapitana Nemo z Ligi Niezwykłych Dżentelmenów.

Zdjęcia: Morgan, netcarshow.com, opracowanie: BM