MotoNews.pl

Nowy Mercedes-Benz klasy B… B, jak Brabus

07 lutego 2012

Kategoria | Brabus  Tuning
Brabus Mercedes klasa B 5

Nowy Mercedes-Benz klasy B wchodzi na rynek i z tą premierą zbiegła się oferta „nadwornego” tunera tej marki, Brabusa, który zaproponował modyfikacje dla nowej odsłony kompaktowo-sportowego vana, jak go nazywa producent.

Na program Brabusa składają się: sportowe, lecz eleganckie komponenty upiększające nadwozie, nowe obręcze o średnicy 17, 18 lub 19 cali, opony Continental, Pirelli lub YOKOHAMA w rozmiarze: 225/35 R 19 z przodu i 255/30 R 19 z tyłu, zawieszenie obniżone o 30 mm z nowymi, sportowymi sprężynami i specjalne elementy wyposażenia wnętrza. Brabus nie zapomniał także o jednostkach napędowych i oferuje dodatkową dawkę mocy zarówno dla wariantów benzynowych, jak i diesli.

Pakiet nadwoziowy to: nowy spojler przedni zamocowany w dolnej części seryjnego zderzaka, który lepiej dociska do podłoża oś przednią, nowe końcówki rur wydechowych w stylu quad i tylna część nadwozia o nieco zmodyfikowanym wyglądzie. We wnętrzu znajdziemy dwukolorowe plakietki ze stali szlachetnej z logo Brabusa, aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulca i wnętrza i aluminiowe „grzybki” mechanizmu zamykającego drzwi.

Zdjęcia: Brabus, opracowanie: BM