MotoNews.pl

Ford Turneo Custom Concept – premiera w Genewie

23 lutego 2012

Marka, model | ,
Ford Tourneo 5

Dynamiczny pojazd koncepcyjny Ford Turneo po raz pierwszy zostanie pokazany za kilka tygodni na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Ma wprowadzić nową energię i styl do europejskiego segmentu pojazdów użytkowych, oferując wysoką funkcjonalność i sporo przestrzeni we wnętrzu.

Koncept korzysta z szeregu innowacji, takich jak: ustawiana w wielu pozycjach tylna kanapa, którą można również wymontować, zaawansowany, pokładowy system łączności aktywowany głosem z funkcją pomocy Emergency Assistance, zaawansowany układ bezpieczeństwa z poduszkami powietrznymi dla kierowcy i pasażera, bocznymi i kurtynowymi, kamera cofania wbudowana w lusterko wsteczne, system kontroli pasa ruchu, system monitorowania koncentracji kierowcy oraz najnowsze technologie Ford ECOnetic.

Napęd Forda Turneo Custom Concept stanowi udoskonalona wersja 2,2-litrowego diesla Duratorq TDCi o mocy 155 KM. Turneo Custom Concept bazuje na nowej, globalnej platformie Forda.

Premiera Turneo Custom Concept anonsuje pojawienie się nowej generacji pojazdów użytkowych marki Ford. Cała oferta zostanie przedstawiona w trakcie tego roku. Ford Turneo zapowiada wejście na rynek nowej rodziny vanów do przewozu osób o masie do 1 tony, która pojawi się w Europie i na świecie, jednak nie będzie sprzedawana w Ameryce Północnej. Ta nowa rodzina pojazdów będzie napędzana 2,2-litrowym silnikiem diesla Duratorq TDCi standardowo wyposażonym w funkcję Auto-Start-Stop i będzie występować w wariantach o mocy 100, 125 i 155 KM. Wszystkie współpracować będą z 6-biegową przekładnią manualną przekazującą napęd na obie osie. Nowa seria modeli będzie oferowana w kilku wariantach nadwoziowych i z różnym rozstawem kół.

W tym roku Ford zaprezentuje jeszcze większe i pojemniejsze wersje modelu Transit z napędem na wszystkie koła, który będzie sprzedawany na całym świecie.

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM