MotoNews.pl
REKLAMA

Forda Kuga w nowej wersji ma europejską premierę w Genewie

06 marca 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Ford Kuga 11

Nowy Ford Kuga, zaprezentowany dzisiaj na salonie samochodowym w Genewie, łączy w sobie wszystkie zalety swojego udanego poprzednika, nowoczesne rozwiązania technologiczne, elegancję, aerodynamiczny kształt oraz przestronność.

Do nowych technologii Forda, które zastosowano w tym modelu, zaliczyć trzeba przede wszystkim elektryczne i bezdotykowe otwieranie/zamykanie drzwi bagażnika. By otworzyć lub zamknąć bagażnik wystarczy wykonać odpowiedni ruch nogą pod tylnym zderzakiem.

„Innowacyjne technologie takie jak elektryczne i bezdotykowe otwieranie/zamykanie drzwi bagażnika , pozwalają nowemu Fordowi Kuga na zyskanie wyraźnej przewagi nad rywalami,” powiedział Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe. „Ale przede wszystkim przynoszą codzienne korzyści naszym klientom: nowy Ford Kuga jest przestronniejszy, bardziej dynamiczny i sprawniejszy od swojego poprzednika, który wciąż znajduje wielu nabywców w Europie.”

Ponadto, model ten wyposażony będzie w SYNC – zaawansowany, sterowany głosem, system komunikacji samochodowej Forda, z funkcją Emergency Assistance uaktywniającą się po aktywacji poduszki powietrznej lub odcięciu pompy paliwowej. Pokładowy GPS oraz system łączności Bluetooth zapewniają telefoniczne połączenie z operatorem służb ratunkowych. Otrzymuje on komunikat o wypadku, nadany w odpowiednim dla danego miejsca języku, oraz współrzędne położenia pojazdu.

Do dyspozycji kierowcy Ford oddaje również szereg technologii ułatwiających prowadzenie pojazdu: Active Park Assist, czyli system wspomagający parkowanie równoległe, Blind Spot Information System, czyli sygnalizację pojawienia się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy w postaci wizualnego ostrzeżenia w lusterku informującego kierowcę o zagrożeniu.

Możliwość rozkładania tylnych siedzeń (jednym przyciskiem) sprawia, że nowy Ford Kuga posiada bagażnik większy o 82 litry od poprzednika.

Martin Smith, dyrektor działu projektowania Ford of Europe, powiedział:

„Stworzyliśmy pojazd, który łączy w sobie większą przestronność wnętrza z bardziej dynamiczną sylwetką, precyzyjne wykonanie i jeszcze wyższą jakość.”

Inteligentny system AWD stale analizuje warunki jazdy z prędkością 20 razy większą niż mrugnięcie oka i automatycznie decyduje o mocy przekazywanej na poszczególne koła, zapewniając doskonałe prowadzenie pojazdu i jego przyczepność. Układ TVC, zastosowany po raz pierwszy w nowym Fordzie Focus, poprawia dynamikę jazdy i stabilność na zakrętach.

Nowy Ford Kuga dostępny będzie ze 140- i 163-konnymi wersjami popularnego, 2,0-litrowego silnika TDCi i automatyczną skrzynią biegów Ford Powershift (opcja) oraz 1,6-litrową benzynową jednostką napędową EcoBoost, już dostępną w modelach Ford Focus i Ford C-MAX – zapewniającą imponujący moment obrotowy oraz niskie zużycie paliwa.

Ford Kuga wpisuje się w strategię One Ford, jako pojazd dostępny na całym świecie, w tym w Ameryce Północnej, gdzie sprzedawany jest pod nazwą Escape. Model ten będzie jednym z dziesięciu samochodów Forda produkowanych na platformie C, tej samej, co nowy Ford Focus. Do europejskich salonów sprzedaży trafi pod koniec 2012 roku.

Zdjęcia: Ford, newspress
REKLAMA
REKLAMA