MotoNews.pl

Nowe modele SEAT-a na genewskich targach

12 marca 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | , ,
Seat Geneva 2

Na Salonie Samochodowym w Genewie, Prezes firmy SEAT James Muir zaprezentował kolejny etap ofensywy marki SEAT, w postaci Toledo Concept, auta bliskiego swojej finalnej wersji. Łączy on proporcje klasycznego sedana z wyrafinowanym i sportowym wzornictwem, charakterystycznym dla nadwozia w wersji coupe. Zaprezentowano też 2 nowe modele SEAT-a, które podkreślają trwającą od dłuższego czasu ofensywę produktową hiszpańskiej marki:

SEAT Toledo Concept stanowi zapowiedź modelu produkcyjnego. Egzemplarz przedstawiony w Genewie pojawi się na europejskim rynku przed końcem 2012 roku, zwiastując powrót słynnego modelu Toledo.

Na konferencji prasowej SEAT-a, James Muir powiedział: “Rozwój marki SEAT w 2012 roku i kolejnych latach będzie opierał się na nowych produktach, które odzwierciedlają nasze zaangażowanie w osiągnięcie jak najwyższych standardów jakości, precyzji i dynamiki.”

Nowy SEAT Ibiza
Na targach motoryzacyjnych w Genewie, oprócz Toledo Concept, SEAT przedstawił również nową gamę modeli Ibiza. Jako najlepiej sprzedający się model w gamie hiszpańskiej marki Ibiza doczekała się odświeżonej stylistyki nadwozia. Zmiany w stylizacji Ibizy dodają jej dynamiki i precyzji. Wzornictwo nowej Ibizy nawiązuje do zaprezentowanych niedawno samochodów koncepcyjnych, IBE, IBX i IBL.

Sportowy charakter i wysoka jakość wykonania są nieodłącznymi cechami nowej Ibizy. Atrapa chłodnicy w kształcie trapezu, na której widnieje logo SEAT-a jest jej charakterystycznym elementem. Dynamiczne proporcje, grill przypominający strukturę plastra miodu i dolne wloty powietrza zdają się poszerzać nową Ibizę.

Kolejną kluczową zmianą jest nowy design reflektorów. Ostre krawędzie lamp to cecha charakterystyczna nowej stylistyki opracowanej przez inżynierów SEAT-a, którzy doskonale wkomponowali je w nadwozie nowej Ibizy. Przednie reflektory dostępne są w dwóch wersjach halogenowych lub dodatkowo jako lampy bi-ksenonowe ze światłami typu LED do jazdy dziennej. Te ostatnie tak samo jak tylne światła w technologii LED, podkreślają subtelną linię reflektorów. Nowa Ibiza trafi do salonów późną wiosną.

Nowy, 5-drzwiowy SEAT Mii
Niedawno wprowadzony na europejski rynek, miejski samochód SEAT Mii oferowany będzie również w przedstawionej na targach, wersji 5-drzwiowej. Dzięki temu, staje się on jeszcze bardziej funkcjonalny, przy niezmienionych wymiarach. Tylne drzwi, charakteryzujące się szerokim kątem otwarcia, sprawiają, że dostęp do tylnej kanapy jest naprawdę prosty. Co więcej, z łatwością można przypiąć małe dziecko w foteliku i za pomocą jednego prostego ruchu schować torby z zakupami za przednimi siedzeniami. Drzwi o niewielkich rozmiarach umożliwiają łatwe wsiadanie i wysiadanie nawet na ciasnych parkingach.

Poczucie przestronności jest nieodłącznym elementem SEAT-a Mii. Od marca montowane będą również panoramiczne okna dachowe, które pozwolą optycznie powiększyć auto. Okno dachowe będzie wkomponowane na całej długości dachu Mii, oferując wszystkim pasażerom panoramiczny widok. Samochód pojawi się na rynku latem tego roku.

Trwające ofensywa produktowa SEAT-a, tj. ostatnio wprowadzone najnowsze wersje sedana Exeo i miejskiego samochodu SEAT-a Mii, napędzą markę do dalszego rozwoju. Idąc dalej, jako cześć swojej strategii, w nadchodzących miesiącach, SEAT wejdzie na dynamicznie rozwijający się rynek chiński.

Zdjęcia: Seat