MotoNews.pl

Hartmann SP5 Conference, czyli jak zamienić Mercedesa Sprintera w Airforce One

12 marca 2012

Hartmann SP5 Conference 9

Niemieccy tunerzy z firmy Hartmann postanowili sprawdzić, czy uda się zamienić wnętrze standardowego Mercedesa Sprintera w luksusowy salon podróżny godny tego, z jakiego w samolocie Airforce One korzysta prezydent USA: Barack Obama. W ten sposób powstał „Hartmann SP5 Conference”, czyli Sprinter z niespodzianką w środku.

Vana zmieniono w salon z dwoma dużymi fotelami i dwoma krzesłami obrotowymi. Wszystkie są nie tylko podgrzewane, lecz pokryto je także skórą nappa w kolorze czerwonym i delikatną alcantarą. Fotele przesuwają się po specjalnych szynach, a na środku salonu znajduje się specjalny stolik, który można unosić, składać lub obracać. Panele boczne dawnej przestrzeni załadunkowej Mercedesa Sprintera również pokryto skórą.
W tylnej części Hartmann zainstalował szafki na ubrania pokryte drewnianym fornirem, gniazdka elektryczne, szafkę na naczynia, chłodziarkę i ekspres do kawy. Wnętrze Sprintera zostało także dodatkowo wyciszone i podświetlone diodami LED.

Przestrzeń przeznaczoną dla kierowcy i pasażera na przednim siedzeniu również obito skórą i alcantarą i ozdobiono drewnianym fornirem. W kabinie zainstalowano również sprzęt marki Pioneer z funkcją planowania trasy, łącze Bluetooth, zmieniarkę płyt DVD i CD i zestaw głośników

Tuning zewnętrzny objął wymianę obręczy na typ Halsa 1 i opon na ogumienie w rozmiarze 265/40R20/ Specjaliści z Niemiec podarowali także Sprinterowi nowy spojler przedni, zestaw progów bocznych i nowy fartuch tylny.

Zdjęcia: Hartmann, opracowanie: BM