MotoNews.pl

BMW 6 Gran Coupe: magnes dla estetów

19 marca 2012

Kategoria | Premiery  Rynek Premium  Targi
Marka, model | ,
BMW 640i Gran Coupe 7

Premiera BMW 6 Gran Coupe była jedną z głównych atrakcji tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie, a jednocześnie debiutem samochodu BMW w nowym segmencie rynkowym. Stylizacja oraz innowacyjne wyposażenie czterodrzwiowego coupe z logo BMW na masce zapowiadają nowy rodzaj przyjemności podróżowania luksusowym samochodem. Wzorowe proporcje coupe zaprojektowanego przez BMW w oparciu o doskonałą formę BMW serii 6, to esencja dynamiki i elegancji. Wnętrze BMW 6 Gran Coupe gwarantuje typową dla tej marki dbałość o zadowolenie kierowcy i dodaje do tego wysoki komfort podróżowania pasażerów w odpowiednio przestronnym, stylowym i luksusowym wnętrzu.

BMW 6 Gran Coupe jest samochodem czteromiejscowym, co pozwoliło zadbać o wygodę osób siedzących z tyłu. Trzecie miejsce z tyłu jest dostępne w standardowym wyposażeniu, ale należy je traktować jako rozwiązanie dobre na czas krótkich podróży. Zastosowano też rozkładane tylne oparcia, umożliwiając powiększenie bagażnika z 460 litrów do 1265 litrów.

BMW 6 Gran Coupe będzie oferowany z trzema silnikami, dysponującymi technologią BMW TwinPower Turbo. W BMW 640i Gran Coupe będzie to 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy o mocy 235 kW/320 KM, BMW 640d Gran Coupe otrzyma 6-cylindrowego diesla o mocy 230 kW/313 KM, a pod maską BMW 650i Gran Coupe znajdzie się nowy silnik V8 o mocy 330 kW/450 KM, którego technologia BMW TwinPower Turbo obejmuje także w pełni bezstopniową regulację pracy zaworów VALVETRONIC. Wszystkie wersje silnikowe wyposażone będą w 8-biegowe przekładnie automatyczne. Dodatkiem do automatycznego systemu start-stop będzie funkcja ECO PRO, pozwalająca na jeszcze oszczędniejsze korzystanie z zapasów paliwa. Inteligentny system napędu wszystkich kół xDrive będzie dostępny w pełnej wersji wyposażeniowej.

Zdjęcia: newspress, opracowanie: BM