MotoNews.pl

Land Rover Discovery 4 HSE Luxury Special Edition

05 kwietnia 2012

Kategoria | Premiery
Land Rover Discovery 4HSE 3

Land Rover przedstawia podczas New York International Auto Show luksusową edycję modelu Discovery 4 oznaczoną kodem HSE. Dostępny wyłącznie z czarnym nadwoziem nowy Discovery 4 Luxury HSE Special Edition swoim wyglądem gwarantuje, że nie pozostaniemy niezauważeni na drodze. Pojazd ma srebrne wykończenia na relingach dachowych, obudowach lusterek bocznych i wokół atrapy chłodnicy. Jasne detale wykończeniowe znajdziemy także w tyle, na pokrywie bagażnika i zderzaku. Klamki drzwi mają kolor nadwozia. Całość uzupełniono o 20-calowe, 10 ramienne obręcze z lekkich stopów.

We wnętrzu znajdziemy skórzaną tapicerkę w kolorze kości słoniowej i hebanu, elementy ozdobne z nowej okleiny i nowe dywaniki. Edycja specjalna oferuje także system audio Harman/Kardon LOGIC7 klasy premium (825 W) oraz system rozrywkowy z 8-calowymi ekranami i bezprzewodowymi słuchawkami przeznaczonymi dla pasażerów na tylnej kanapie. Szyby przyciemniono, a pasażerowie mogą także korzystać ze schowka z chłodziarką, by napić się przyjemnie schłodzonych napojów.

Discovery 4 Luxury Edition HSE napędza silnik wysokoprężny SDV6 o mocy 256 KM. Model rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 8,8 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 180 km/h. Jednostka napędowa współpracuje z 8-biegową przekładnią automatyczną HP70 ZF.

Land Rover Discovery 4 Luxury HSE trafi do sprzedaży w Europie w lipcu 2012 roku.

Zdjęcia: Land Rover, opracowanie: BM