MotoNews.pl

Renault Twingo R.S. Red Bull Racing RB7

23 maja 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Twingo RS Red Bull Racing 5

Dwa tygodnie temu przedstawialiśmy Renault Clio R.S. w limitowanej serii Red Bull Racing RB7 i jednocześnie zapowiadaliśmy pojawienie się modelu Twingo w tej edycji, a dziś już możemy zaprezentować pierwsze zdjęcia miejskiego malucha francuskiego producenta w sportowym ubranku.

Obie limitowane edycje powstały, by uczcić zdobycie w 2011 roku tytułu Mistrza Świata Konstruktorów Formuły 1 przez team Red Bull Racing korzystający z silników Renault. Twingo R.S. Red Bull Racing RB7 łączy przyjemną jazdę ze sportowym zacięciem i zostało wyposażone w: podwozie Cup obniżone o 4 mm w porównaniu do podwozia Sport, czarne, 17-calowe obręcze Gana, pokładowy system telemetryczny R.S. Monitor, zderzak przedni z listwą w stylu Formuły 1, poszerzone nadkola tylne, dokładkę w tyle i tylny dyfuzor.

Nadwozie polakierowano na czarno z żółtymi akcentami (listwa w stylu Formuły 1, obudowy lusterek bocznych, dokładka tylna), na dachu umieszczono naklejkę Renault Sport o wzorze przedstawiającym szachownicę, a na drzwiach naklejki w barwach zespołu Red Bull Racing.

Pod maską Twingo R.S. Red Bull Racing RB7 pracuje 1,6-litrowy silnik 16V o mocy 133 KM/98 kW i maksymalnym momencie obrotowym 160 Nm dostępnym do 4400 obr./min. Emituje on 150 g CO2/km i zużywa 6,5 l paliwa na 100 km.

Wnętrze ma kolor czarny z błyszczącymi i żółtymi akcentami. Na gałce zmiany biegów umieszczono intarsję z numerem, jaki dany pojazd zajmuje w limitowanej serii.

Renault Twingo R.S. Red Bull Racing RB7 będzie dostępne na rynku niemieckim, austriackim, francuskim, belgijskim, luksemburskim, japońskim, węgierskim, czeskim, słowackim, szwajcarskim i oczywiście polskim. Zamówienia będzie można składać od początku czerwca tego roku. Wkrótce możemy się także spodziewać podobnej, limitowanej serii Renault Megane R.S.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM