MotoNews.pl

Wheelsandmore Ferrari 458 Italia Perfetto

04 czerwca 2012

Marka, model | ,
Ferrari 458 ItaliaPerfetto6

Wheelsandmore to niemiecki tuner, którego najnowszym dziełem jest nadzwyczajna przeróbka modelu Ferrari 458 Italia o trafnej nazwie „Perfetto” (idealny). Ferrari po modyfikacjach specjalistów z Niemiec zyskało nieco mroczny wygląd i mocniejsze serce.

W wyglądzie zewnętrznym pojawiło się kilka nowych elementów z włókna węglowego na tylnym dyfuzorze, wokół tylnych świateł przeciwmgielnych, klapce wlewu paliwa, obudowach lusterek i „płetwach” spojlera. W kabinie również użyto włókna węglowego do wykończenia deski rozdzielczej i konsoli środkowej. Ten sam materiał znajdziemy w bagażniku i na pokrywie silnika, a gdyby to nam nie wystarczyło, to możemy także zamówić karbonowe obręcze kół. Dzięki temu Ferrari 458 Italia Perfetto waży o 30 kg mniej niż wersja standardowa.

Pojazd porusza się na wyczynowych oponach Hankook S1 Evo w rozmiarze 245/30/21 z przodu i 345/25/21 z tyłu.

To jednak nie wszystko – eksperci z Wheelsandmore podarowali także Ferrari nowe kolektory, czerpnię powietrza z włókna węglowego, sportowy układ wydechowy z systemem kontroli przepustnic oraz przeprogramowali jednostkę kontrolną silnika. W efekcie jednostka napędowa generuje 638 KM mocy i 620 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Zdjęcia: Wheelsandmore, opracowanie: BM