MotoNews.pl

Stylowe BMW Individual serii 7 według Didita Hediprasetyo

11 czerwca 2012

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
BMW Individual 7-Series 12

BMW Individual to oddział bawarskiego producenta zajmujący się produkcją specjalnych, ekskluzywnych i limitowanych edycji modeli BMW. Klienci poszukujący luksusu na najwyższym poziomie i indywidualnego charakteru znajdą w jego ofercie to, czego szukają. Najnowszym dziełem BMW Individual jest specjalna edycja serii 7 autorstwa Didita Hediprasetyo. Pan Hediprasetyo, z pochodzenia Indonezyjczyk jest wielokrotnie nagradzanym projektantem mody, którego styl wyróżnia lekkość i wyrafinowany gust. BMW po raz pierwszy podjęło tego rodzaju współpracę z azjatyckim projektantem – efekt to pięć egzemplarzy bardzo specjalnego modelu z serii 7, które już są dostępne w sprzedaży.

W kolorystyce nadwozia i wnętrza dominują jasne, pastelowe odcienie, które w zamyśle Hediprasetyo mają przypominać lawendowe niebo o świcie i spokojny, pustynny krajobraz. Efekt ten osiągnięto także stosując wykończenie lakierem „Frozen Diamond Metallic”. W kabinie tapicerkę wykonano z jedwabistej, szarej skóry z kontrastową, platynową lamówką. Kolor szary znajdziemy na obitej alcantarą lub skórą nappa podsufitce, słupkach A, B i C, osłonach przeciwsłonecznych i tylnej półce. Kontrast dla tego jasnego odcienia stanowią wykończenia z czarnego lakieru fortepianowego i dywaniki z lamówką z czarnej skóry ze strusia.

Na zagłówkach umieszczono logo indonezyjskiego projektanta wytłoczone w skórze. Na tylnej kanapie znalazło się miejsce dla dwóch poduszek w kolorze platyny, również pokrytych skórą ze strusia. W tyle umieszczono także małą chłodziarkę na napoje, a na tylnym, środkowym podłokietniku uchwyty na kieliszki do szampana, więc pasażerowie będą mogli podczas podróży raczyć się ulubionym alkoholem w odpowiedniej temperaturze. Dokumenty można rozłożyć na stylowym, składanym stoliku obitym szarą skórą, a dzięki ekranom wbudowanym w tylną część zagłówków przednich foteli pasażerowie będą mogli także korzystać z Internetu lub oglądać film. Pan Hediprasetyo pomyślał nawet o zwierzętach – do wyposażenia tej specjalnej wersji BMW serii 7 należy również koszyk dla psa, również wykończony szarą skórą.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM