MotoNews.pl

Nissan i Ministry of Sound budują mobilny system nagłośnienia światowej klasy

15 czerwca 2012

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Nissan Juke Box 1

Nissan nie przestaje zaskakiwać innowacyjnością w segmencie crossoverów. Tym razem firma nawiązała współpracę z Ministry of Sound w celu zbudowania Juke Box – najpotężniejszego na świecie mobilnego systemu nagłośnienia. Głośniejszy od startującego jumbo jeta Juke Box został wyposażony w rozwiązania techniczne będące dziełem ekspertów z firmy Martin Audio, która zaprojektowała i zbudowała system działający obecnie w „Box” – słynnej głównej sali w londyńskiej siedzibie Ministry of Sound.

W 1991 roku Justin Berkmann, jeden z założycieli klubu, wraz z Jamesem Palumbo i Humphreyem Waterhousem, otworzyli klub, jakiego Europa jeszcze nie widziała. Najważniejszą jego częścią miał być system muzyczny i nagłośnieniowy. Tak powstał ekstremalny klubowy system „The Box”, czyli 5-boczne pomieszczenie znajdujące się w obrębie większej akustycznie doskonałej sali. Do dziś jest on uważany za jeden z najlepszych systemów nagłośnienia na świecie.

Realizując etos Ministry of Sound zawarty w haśle „tworzymy chwile, dla których ludzie żyją”, Nissan i Ministerstwo zleciły Martin Audio – producentowi obecnego systemu „Box” – zaprojektowanie 150-decybelowego systemu nagłośnienia o mocy 18 900 W, który byłby całkowicie samowystarczalny pod względem zasilania i generowania dźwięku.

Dzięki specjalnie zaprojektowanemu nadajnikowi o mocy 19 kilowatów system nagłośnienia Juke Box udało się zmieścić w standardowym Juke. Zestaw złożony ze specjalnie zbudowanych szafek i obudów mieszczących dwa 18-calowe głośniki niskotonowe oraz takich samych obudów Mid Hi, jakie zastosowano w Ministry of Sound pozwala uzyskać niezwykle wysoką moc bez uszczerbku dla jakości dźwięku, co jest zgodne z podstawową filozofią Ministry of Sound.

W Juke Box znalazło się też miejsce dla zintegrowanego studia radiowego, które umożliwia rejestrację i transmisję dźwięku generowanego w systemie przez cyfrowe radio Ministry of Sound.

Gareth Dunsmore, Dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej w europejskim oddziale Nissana powiedział: „My stworzyliśmy świetny produkt, którego atrakcyjność polega na innowacyjnym podejściu do rynku małych samochodów. Ministry of Sound jest liderem w swojej branży „tworzącym chwile, dla których ludzie żyją” i budującym systemy nagłośnienia na specjalne zamówienie. Wspólnie z Nissan Design Europe, RML i Ministry of Sound postanowiliśmy rzucić wyzwanie ustalonym regułom i zrobić coś naprawdę wyjątkowego”.

Juke Box zadebiutuje na Le Mans 15 czerwca w paradzie kierowców otwierającej najsłynniejszy na świecie 24-godzinny wyścig wytrzymałościowy. Przez trzy dni samochód będzie przemieszczał się po terenie obiektu odwiedzając wspólne imprezy fanów muzyki i motoryzacji. Nissan Juke Box jako w pełni funkcjonalny system megafonowy z kabiną DJ-a i oświetleniem dyskotekowym doskonale sprawdzi się w roli mobilnego stanowiska do obsługi imprez muzyczno-motoryzacyjnych. Czołowi DJ-je z Ministry of Sound jako gospodarze mobilnych imprez do późnych godzin nocnych będą dbać o rozrywkę kibiców przybyłych na wyścig.

Debiutowi Juke na Le Mans będzie towarzyszyła publikacja dwuczęściowej relacji zza kulis projektu. Celem internetowego reportażu ukazującego kolejne etapy projektu od pomysłu do jego realizacji jest zwrócenie uwagi na dwie wartości leżące u podstaw koncepcji: wzornictwo i osiągi.

Wsparciem dla letniego europejskiego tournée Juke Box po Le Mans będzie sześciomiesięczna współpraca w ramach „Nissan Juke Box Sessions”, czyli audycji emitowanych w cyfrowym radiu Ministry of Sound co poniedziałek miedzy 17:00 a 19:00 czasu uniwersalnego (GMT).

Główną pozycją programu będą ekskluzywne występy DJ-ów zarejestrowane na imprezach Juke Box latem w całej Europie. Powstał już specjalny element interfejsu (widget), który zostanie umieszczony na stronie Nissana na Facebooku. Za jego pomocą fani będą mogli wybierać ulubione nagrania oraz śledzić przebieg tournée.

Zdjęcia: Nissan