MotoNews.pl

Nissan Qashqai Black Edition jako model w skali 1:1

13 września 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
qashqai-black-edition 9

Nissan stworzył największą na świecie rzeźbę wykonaną przy użyciu innowacyjnej technologii pióra do druku trójwymiarowego firmy 3Doodler. Z okazji wprowadzenia na rynek nowego wariantu Nissan Qashqai Black Edition powstała niezwykła pełnowymiarowa replika tej wersji modelu.

To zadziwiające dzieło sztuki zostało narysowane ręcznie przez zespół utalentowanych artystów posługujących się piórami 3D czołowej marki 3Doodler. Wykonali oni benedyktyńską pracę, starając się z najwyższą precyzją odwzorować ekskluzywną i wyrafinowaną stylistykę nowej wersji crossovera, która właśnie trafiła na rynek.

Jak powstawała replika modelu Nissan Qashqai Black Edition ?

Nissan Qashqai jest najpopularniejszym crossoverem w Europie. W brytyjskiej fabryce Nissana w Sunderland w ciągu godziny powstaje 58 sztuk modelu Qashqai, ale narysowanie tego specjalnego egzemplarza pochłonęło aż 800 roboczogodzin i trwało ponad trzy tygodnie. Niezwykła rzeźba ma 4,4 metra długości i 1,6 metra wysokości . Dokładnie tyle, ile Nissan Qashqai Black Edition.

Szacuje się, że do 2020 roku branża druku 3D będzie warta ponad 17 miliardów USD. Popularność druku 3D jako techniki projektowania w sektorze produkcyjnym, w tym w branży motoryzacyjnej, rośnie już od kilku lat.

Pióro 3Doodler Create 3D

Wprowadzone na masowy rynek pióro 3Doodler Create 3D pozwala każdemu kreślić w powietrzu unikatowe, trójwymiarowe wzory i kształty. Działanie pióra polega na rozgrzewaniu plastikowego wkładu do 230°C i przeciskaniu go przez dyszę o średnicy zaledwie 0,7 mm. Po opuszczeniu dyszy plastik ponownie twardnieje. Zespół artystów kierowany przez Grace Du Prez odtworzył kształty Nissana Qashqai Black Edition, zużywając nieprawdopodobną liczbę plastikowych wkładów. Ich łączna długość wyniosła aż 13,8 kilometra.

Grace Du Prez powiedziała:

„Piórami 3Doodler rysuję od kilku lat, ale to było moje zdecydowanie najambitniejsze zlecenie. Na jego przykładzie można się przekonać, jak daleko zaszła technologia druku 3D oraz że jest ona dostępna dla wszystkich”.

Koji Nagano, wiceprezes Nissan Design Europe, powiedział:

„W firmie Nissan zawsze wspieramy inicjatywy, dzięki którym styliści i projektanci mogą wyrazić swoje pomysły za pomocą nowej i innowacyjnej technologii. Zespół artystów niewątpliwie przesunął granice techniki pracy piórem 3D, tworząc imponującą rzeźbę modelu Qashqai w prestiżowej wersji Black Edition”.

Nissan Qashqai Black Edition na rynku europejskim

Prawdziwy Nissan Qashqai Black Edition będzie dostępny na rynku europejskim w liczbie zaledwie 3360 egzemplarzy. Do wyposażenia tej limitowanej, ekskluzywnej serii, opartej na najbogatszej wersji Tekna, dodano szereg nowoczesnych elementów stylizacyjnych.

Wśród nich są 19-calowe czarne felgi ze stopów metali lekkich „Ibiscus”, charakterystyczne listwy progowe Black Edition oraz srebrne nakładki stylizujące z przodu i z tyłu. Samochód jest również dostępny z panoramicznym szklanym dachem, który dodaje nadwoziu jeszcze więcej elegancji i tworzy wyjątkowy klimat we wnętrzu.

Imponujące połączenie jakości, stylu i innowacyjnej technologii sprawia, że obsypany nagrodami Qashqai jest najlepiej sprzedającym się crossoverem w Europie.

Zdjęcia: Nissan