MotoNews.pl

Debiut koncepcyjnej Mazdy MX-5 GT na Goodwood Festival of Speed

25 czerwca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Mazda MX-5 GT 3

Podczas Goodwood Festival of Speed odbywającego się w dniach 28 czerwca – 1 lipca premierę mieć będzie koncepcyjna Mazda MX-5 GT z silnikiem o mocy 205 KM. Pojazd będzie wystawiony na stoisku producenta i weźmie udział w słynnym wyścigu na szczyt wzgórza Goodwood – będzie startować w kategorii „First Glance”.

Mazda MX-5 GT Concept czerpie inspirację z wyścigowego modelu MX-5GT, a jego debiut na Goodwood Festival of Speed ma sprawdzić reakcje potencjalnych klientów na wyczynową wersję legendarnego sportowego pojazdu.

Stworzony przez specjalistę w dziedzinie wyścigów, firmę Jota Sport, koncepcyjny MX-5 GT generuje 205 KM mocy z 2-litrowego silnika benzynowego współpracującego z manualną przekładnią. Jego zawieszenie zostało udoskonalone i dostosowane do warunków torowych, a o lepszą aerodynamikę nadwozia dbają przedni splitter, tylny dyfuzor i spojler na pokrywie bagażnika wykonane z włókna węglowego. W koncepcyjnej Mazdzie zamontowano także sportowy układ wydechowy z umieszczoną centralnie końcówką rury wydechowej. We wnętrzu fotele Recaro dbają o stabilną pozycję ciała kierowcy, a szereg komponentów z włókna węglowego przyczynia się do redukcji masy pojazdu. Dla klientów, którzy będą chcieli korzystać z nowej Mazdy na torze dostępne będą także opony typu „slick” i pałąki antykapotażowe za fotelami.

Zdjęcia: Mazda, opracowanie: BM