MotoNews.pl

BMW serii 6 Gran Coupe stuningowane przez AC Schnitzer – zaprojektowany przez perfekcjonistów dla perfekcjonistów

11 lipca 2012

Kategoria | AC Schnitzer  Tuning
Marka, model | ,
BMW 6 AC Schnitzer 12

Potężna dynamika, sportowe osiągi i wyjątkowa elegancja w perfekcyjnej formie to cechy BMW serii 6 Gran Coupe przeprojektowanego przez niemieckiego tunera, firmę AC Schnitzer.

Wzmocnione silniki, poprawione zawieszenie, układ wydechowy i hamulcowy
Czterodrzwiowe coupe w wariancie BMW 640d w ujęciu niemieckich specjalistów wzmocniło się o 50 koni mechanicznych, z fabrycznych 313 KM do pobudzających tętno każdego miłośnika prędkości 360 KM. Poprawione BMW 640i może się również pochwalić silnikiem o mocy 360 KM zamiast standardowych 320 koni mechanicznych. AC Schnitzer postawił na dynamikę i sportowy charakter jazdy i wspomógł jednostki napędowe odrobiną inteligentnej technologii, przeprogramowując ich oprogramowanie kontrolne. Wizualnie zmiany te uwidoczniły się w nowej stylistyce komory silnika BMW serii 6 Gran Coupe.

Duża moc musi być sygnalizowana odpowiednim dźwiękiem wydobywającym się z końcówek rur wydechowych – w tym wypadku tuner zamontował dwa sportowe tłumiki z chromowanymi końcówkami „Sports Trim”, po jednej z prawej i lewej strony tylnej części pojazdu.

Zwiększona moc oznacza również konieczność dostosowania układu hamulcowego, by kierowca łatwo mógł zapanować nad stadem mechanicznych rumaków szalejących pod maską. Stuningowane BMW serii 6 Gran Coupe dysponuje wyczynowym układem hamulcowym z 8-tłoczkowymi (tak – ośmiotłoczkowymi) zaciskami z przodu. O świetną dynamikę jazdy dba natomiast zestaw sprężyn zawieszeniowych Schnitzera.

Tuning wizualny
Teraz coś dla oka, bo AC Schnitzer nie zapomniał również o tuningu wizualnym. Pakiet komponentów nadwoziowych poprawiających aerodynamikę i wygląd pojazdu składa się z:

  • spojlera przedniego,
  • chromowanej atrapy chłodnicy,
  • poszerzonego fartucha tylnego,
  • ochronnej folii naniesionej na fartuch tylny,
  • kilku zestawów 19- i 20-calowych obręczy z lekkich stopów do wyboru (Type IV BiColor, srebrnych Type IV, srebrnych i czarnych Type VIII BiColor).

Modyfikacje we wnętrzu kabiny
BMW serii 6 Gran Coupe już w wersji fabrycznej jest wyposażone w komponenty i systemy najwyższej jakości. AC Schnitzer dodał więc do tego jedynie subtelne akcenty stylistyczne w postaci aluminiowych wykończeń. Z tego materiału o naturalnej barwie zmienionej na czarną wykonano pokrywę systemu i-Drive, nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła oraz podnóżek kierowcy. Ofertę uzupełniły welurowe dywaniki i sportowa kierownica AC Schnitzer „Evo” z poduszką powietrzną.

Zdjęcia: ACSchnitzer, opracowanie: BM