MotoNews.pl

BMW M6 Coupe, Convertible i Gran Coupe według AC Schnitzer

10 lipca 2013

Kategoria | AC Schnitzer  Tuning
Marka, model | , ,
BMW M6 AC Schnitzer 16

Firma tuningowa z Aachen: AC Schnitzner przedstawiła swój program modyfikacji dla BMW M 6 w wersji coupe, ze składanym dachem i Gran Coupe. Po intensywnej kuracji w warsztatach niemieckiego tunera BMW M6 może pochwalić się mocą 620 KM zamiast 560 KM i maksymalnym momentem obrotowym 790 Nm. Rozwija też prędkość maksymalną 305 km/h.

Zestaw sprężyn zawieszeniowych AC Schnitzer poprawia i tak już niemal doskonałą dynamikę jazdy bawarskiego modelu i nadaje mu bardziej sportowy charakter, obniżając nadwozie o 15 mm z przodu i o 25 mm z tyłu. Z resztą wszystkie warianty BMW M6 nabrały jeszcze bardziej sportowego wyglądu dzięki zestawowi komponentów aerodynamicznych, wśród których znalazły się: spojler przedni z włókna węglowego, chromowana atrapa chłodnicy, dyfuzor tylny z włókna węglowego i spojler tylny (tylko w Coupe). Dodatkowo tuner oferuje możliwość udekorowania nadwozia specjalnymi foliami. Pojazd zaopatrzono także w nowe obręcze o średnicy 20 lub 21 cali. Kolejną propozycją AC Schnitzer dla BMW M6 jest sportowy tłumik układu wydechowego i podwójne, chromowane końcówki rur “Sport Trim” oraz system przepustnic.

Kabinę wszystkich trzech wariantów BMW M3 ozdobiono aluminiową pokrywą systemu i-Drive w kolorze andoyzowanej czerni, zestawem aluminiowych nakładek na pedały gazu, hamulca i sprzęgła, aluminiowymi podnóżkami oraz welurowymi dywanikami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć BMW M6 Coupe, Convertible i Gran Coupe stuningowanego przez AC Schnitzer oraz zapoznanie się z dwoma krótkimi filmikami: pierwszy prezentuje brzmienie zmodyfikowanego układu wydechowego bawarskiego modelu, a drugi jest rejestracją przyspieszenia z miejsca do 300 km/h.

Zdjęcia: AC Schnitzer, opracowanie: BM