MotoNews.pl

Nowy Nissan Note – kompaktowy, stylowy i z nowymi technologiami

16 lipca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nissan Note 6

Dziś w Jokohamie miała miejsce światowa premiera nowej odsłony globalnego, kompaktowego modelu Nissan Note. Producent obrał sobie za cel uczynienie z niego najbardziej przyjaznego użytkownikom samochodu w segmencie pojazdów kompaktowych, więc na liście wyposażeniowej możemy się spodziewać sporej dozy nowinek technologicznych. Nowy Note może się pochwalić jednym z najniższych poziomów spalania w swoim segmencie, lekką platformą i poprawioną aerodynamiką nadwozia.

Kompaktowy model wejdzie do sprzedaży w Japonii jesienią tego roku. Europejska wersja nowego Nissana Note będzie wyróżniać się specjalnymi szczegółami stylistycznymi i ofertą silnikową dostosowaną do wymagań klientów na naszym kontynencie. Pojawi się na początku 2013 roku.

Po raz pierwszy segmencie pojazdów kompaktowych nowa odsłona hatchbacka została wyposażona m.in. w zaawansowany system czterech kamer Around View Monitor (AVM). Obraz z tych czterech kamer jest przekazywany na monitor umieszczony na desce rozdzielczej i może być wyświetlany w kilku trybach. Zasięg kamer to 360 stopni wokół auta, nic więc nie umknie uwadze kierowcy podczas manewrowania na najbardziej nawet ciasnym miejscu parkingowym.

Nadwozie nowego Nissana Note charakteryzuje się aerodynamicznym kształtem z wydatną atrapą chłodnicy i reflektorami oraz światłami tylnymi nadającymi mu dynamiki i wyrafinowania. Na bokach karoserii można zauważyć specjalne przetłoczenie.

Dzięki zmodyfikowanej strukturze nadwozia projektantom zajmującym się Nissanem Note udało się stworzyć dość przestronną kabinę. Nad panelem ze wskaźnikami znajdziemy „płynną linię” inspirowaną pofalowanym przez wiatr piaskiem. W zamyśle projektantów ma to wyrażać praktyczny i nowoczesny charakter Note.

W Japonii klienci będą mogli wybrać jeden z dwóch nowych silników: HR12DDR (DIG-S) z turbodoładowaniem lub HR12DE, który sprawdził się już w Nissanie March. Nissan Note został również wyposażona w nową generację przekładni bezstopniowej XTRONIC CVT z Idling Stop System automatyczne wyłączającym i ponownie uruchamiającym silnik w natężonym ruchu miejskim w wariancie z napędem na jedną oś.

Japońska wersja Nissana Note będzie produkowana w fabryce Nissan Motort Kyushu, natomiast europejska odmiana tego kompaktowego pojazdu w brytyjskiej placówce Nissana w Sunderland.

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM