MotoNews.pl

Nissan szuka inspiracji wśród wojskowych samolotów

16 lipca 2012

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Nissan 2a

Zespół projektantów i osób zajmujących się planowaniem nowych produktów z amerykańskiego oddziału firmy Nissan wybrał się ostatnio na Florydę, by odwiedzić „Blue Angels”. „Blue Angels”, czyli po polsku „Błękitne Anioły”, to reprezentacyjna eskadra lotnicza armii Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przedstawiciele Nissana zwiedzili obiekt treningowy amerykańskich pilotów, a ich celem było: znalezienie inspiracji.

Pracownicy Nissana obserwowali Błękitne Anioły w akcji, a następnie spotkali się zarówno z załogą naziemną, jak i pilotami, by podyskutować o skutecznych sposobach przeniesienia niektórych technologii stosowanych w lotnictwie do produktów motoryzacyjnych. Na koniec zespół Blue Angels miał okazję przejechać się kilkoma najbardziej sportowymi modelami Nissana (np. GT-Rem). Projektantów Nissana interesowało szczególnie, w jaki sposób piloci z Blue Angels korzystają ze wskaźników i przełączników w różnych sytuacjach. Wysłuchali także opinii pilotów i załogi naziemnej o tym, jak oceniają nadwozia, wnętrza kabin i charakterystykę jazdy modelami Nissana.

„Zawsze szukamy inspiracji dotyczących desginu i sposobu tworzenia naszych sportowych modeli poza przemysłem samochodowym, a Blue Angels od sześćdziesięciu sześciu lat wyznaczają najwyższe standardy w lotach z dużą prędkością. Warto było nie tylko dokładnie przyjrzeć się temu, jak zaprojektowane są myśliwce F18, którymi latają Blue Angels, lecz również dowiedzieć się, w jaki sposób piloci i personel naziemny wchodzą w interakcję z tymi odrzutowcami” – powiedział Jared Haslam, starszy manager w dziale planowania produktów w amerykańskim oddziale Nissana.

Podobno grupa fachowców z Nissana powróciła do swoich biur z wieloma twórczymi pomysłami, które najprawdopodobniej zainspirują ich do nowych działań i w końcu znajdą swoje miejsce postaci innowacyjnych rozwiązań w nowych modelach Nissana. Jesteśmy bardzo ciekawi, co z tego wyniknie… wyobrażacie sobie połączenie np. takiego Nissana GT-R i F18?

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM