MotoNews.pl

BMW M135i – pierwsza przejażdżka

02 sierpnia 2012

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
BMW M135i 7

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego BMW zaprezentowało premierowo model M135i w wersji koncepcyjnej. Na początku lipca do sprzedaży weszła produkcyjna wersja modelu z 6-cylindrowym silnikiem benzynowym korzystającym z technologii M Performance TwinPower Turbo. Po raz pierwszy model M został wyposażony w benzynową jednostkę napędową. Teraz producent opublikował pierwszy zapis wideo, na którym możemy podziwiać BMW M125i w ruchu.

BMW M125i stało się prawdziwym okrętem flagowym serii 1. Wyróżnia je moc 320 KM, maksymalny moment obrotowy 450 Nm i zmodyfikowane zawieszenie o poprawionej charakterystyce aerodynamicznej zaopatrzone w ciekawy „body kit”. Złożyły się na niego m.in. nowy zderzak przedni z większymi wlotami powietrza i nowy zderzak tylny z podwójnymi końcówkami rur wydechowych. Pojazd ma także zupełnie nowe opony w rozmiarze 245/35R18.

Oczywiście główną atrakcją BMW M135i jest 3-litrowa, 6-cylindrowa jednostka napędowa biturbo współpracująca z 8-biegową przekładnią automatyczną przekazującą moc na tylną oś. Pojazd przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 4,9 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 250 km/h. Jeśli klient zdecyduje się na 6-biegową skrzynię ręczną, sprint do setki BMW M125i zabierze mu 5,1 sekundy. Niestety takie wyniki są okupione sporym apetytem na paliwo i emisją zanieczyszczeń. BMW zużywa 7,5 l paliwa na 100 km i emituje 175 g CO2 na kilometr.

Nad mocą silnika panuje standardowy układ hamulcowy M Sport z większymi tarczami hamulcowymi.

Zawieszenie M Sport oferuje opcję „Comfort”, w której amortyzatory i sprężyny lepiej tłumią efekty przejazdu po nierównościach na drodze, a układ kierowniczy szybciej reaguje na działania kierowcy.

We wnętrzu kabiny znalazła się tapicerka z tkaniny i Alcantary z kontrastowymi, niebieskimi przeszyciami, sportowe fotele, czarna podsufitka i aluminiowe detale wykończeniowe.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z BMW M135i w roli głównej.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM