MotoNews.pl

Mercedes-Benz E500 według Vath rozpędza się do 300 km/h

07 września 2012

Kategoria | Rynek Premium  Tuning  VATH
Mercedes E500 Vath 7

Niemiecki tuner Vath upodobał sobie szczególnie produkty marki Mercedes-Benz. Mogliśmy już oglądać jego interpretację Mercedesa C63 AMG, Mercedesa CLS 63 AMG, czy Mercedesa SLK. Vath pozostaje wierny swojemu wyborowi i ostatnio zaprezentował nowy program wzmacniający dla Mercedesa klasy E, a konkretnie dla sedana E500. Pakiet modyfikacji został opatrzony skrótem V50S. Nie tylko poprawia osiągi Mercedesa, lecz zmienia także jego wygląd.

Przeróbki pod maską objęły przeprogramowanie jednostki kontrolnej silnika, montaż nowego systemu chłodzenia powietrzem, nowego, sportowego układu wydechowego oraz usunięcie elektronicznej blokady prędkości. Dzięki takim poprawkom Mercedes-Benz E500 wzmocnił się z 402 KM do 511 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy silnika zwiększyć się ze standardowych 600 Nm do 810 Nm. A to oczywiście nie pozostało bez wpływu na osiągi. Podkręcony Mercedes-Benz klasy E wykonuje sprint z miejsca do 100 km/h w 4,5 sekundy. Po usunięciu blokady może także rozpędzić się nawet do 300 km/h.

Oczywiście, by zapanować nad większą dawką mocy należało także dokonać ingerencji w układ hamulcowy. Specjaliści z Vath wymontowali standardowy układ i wymienili go na wyczynową wersję. Oprócz tego zainstalowali elektroniczny moduł obniżający zawieszenie. Mercedes otrzymał większe opony w rozmiarze 245/30/20 z przodu i 285/25/20 z tyłu, zamontowane na zestawie nowych obręczy z lekkich stopów.

Niemieccy tunerzy nie zapomnieli także o stronie wizualnej. Tego rodzaju tuning to ich ulubione zadanie. Zabrali się raźno do pracy i Mercedes-Benz E500 może się teraz pochwalić nową dokładką na przedni zderzak, spojlerem na pokrywie bagażnika, tylnym dyfuzorem i przyciemnioną atrapą chłodnicy. Wszystkie nowe komponenty wykonano z włókna węglowego.

Wnętrze stuningowano dość oszczędnie. Eksperci z Vath wymienili standardową kierownicę na nową, sportową pokrytą skórą (jednak dostępna jest też wersja z intarsjami z drewna lub włókna węglowego), a stary prędkościomierz zastąpił nowy, z podziałką kończącą się na wskazaniu 360 km/h.

Gdyby ktoś ostrzył sobie zęby na tego potężnego sedana, to informujemy, że cena pakietu V50S dla Mercedesa-Benz E500 to 32 250 euro.

Zdjęcia: Vath, opracowanie: BM