MotoNews.pl

Nissan Juke-R i Nissan Juke NISMO po raz pierwszy w Polsce

11 września 2012

Kategoria | Targi
Marka, model | ,
Nissan

W najbliższą sobotę, w stolicy będzie można po raz pierwszy w naszym kraju obejrzeć na żywo dwa specjalne modele Nissana – Juke’a-R i Juke’a NISMO. Oba samochody będą gościć na imprezie motoryzacyjnej Verva Street Racing, która odbędzie się na Placu Teatralnym w Warszawie.

Juke-R, czyli skrzyżowanie crossovera Juke z Nissanem GT-R (korzysta z jego silnika i kilku innych ważnych komponentów technicznych) powstał na razie jedynie w dwóch egzemplarzach. Swoją światową premierę miał w Dubaju, gdzie podczas wyścigu zmierzył się z kilkoma prawdziwymi supersamochodami.

Początkowo Juke-R miał być jedynie projektem studyjnym, jednak ciepły odbiór ze strony mediów i duże zainteresowanie potencjalnych klientów sprawiły, że japoński producent zdecydował się na stworzenie limitowanej serii tego modelu. Produkcja właśnie rusza, a każdy z kilkudziesięciu egzemplarzy wchodzących w skład tej edycji został już sprzedany (głównie mieszkańcom krajów Bliskiego Wschodu). Nissan Juke-R kosztuje ok. 450 000 euro.

Tym, bardziej więc warto wybrać się do Warszawy w ten weekend i sobaczyć supercrossovera, który pojawi się na paradzie rozpoczynającej imprezę, w bloku poświęconym pojazdom GT, a także będzie mieć indywidualny pokaz możliwości.

Za kierownicą Nissana Juke-R zasiądzie Lucas Ordonez, który zwyciężył w pierwszej edycji Nissan GT Academy cztery lata temu i teraz jest profesjonalnym kierowcą wyścigowym startującym w europejskiej serii Le Mans. Osobom, które chciałyby się przyjrzeć Nissanowi Juke-R zupełnie z bliska podpowiadamy, że w sobotę w godz. 9:00 – 13:00 będzie go można spotkać na padoku Nissana (żeby się tam dostać trzeba wykupić bilety na Verva Street Racing).

W strefie ogólnodostępnej Nissan pokaże inne specjalne wersje modelu Juke: Shiro, Ministry of Sound i NISMO.

Nissan Juke NISMO łączy typowe cechy crossovera z estetyką sportowego coupe, czerpiąc także z doświadczenia sportowego oddziału Nissana w dziedzinie sportów samochodowych. W tym projekcie NISMO przejęło na siebie odpowiedzialność za zaprojektowanie nadwoziowego pakietu aerodynamicznego, na który złożyły się obniżone zderzaki, poszerzone błotniki, spojlery progowe, zmodyfikowana atrapa chłodnicy oraz spojler umieszczony na pokrywie bagażnika. Producent wciąż jednak trzyma w tajemnicy osiągi tego modelu.

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM