MotoNews.pl

Hyundai Genesis Coupe R-Spec w ultrawyczynowej wersji na SEMA Show

25 września 2012

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Hyundai Genesis R-Spec 1

Podczas, gdy motoryzacyjni fani w Europie żyją zbliżającym się salonem samochodowym w Paryżu, Amerykanie powoli kierują już swoje myśli ku SEMA Show – największej wystawie przemysłu tuningowego w USA odbywającej się co roku w Las Vegas. Tym razem SEMA będzie trwać od 30 października do 2 listopada. Producenci oraz najpoważniejsi tunerzy z Ameryki Północnej zaczynają już także powoli ujawniać informacje na temat tego, co przygotowują na tegoroczny pokaz.

Wszystko wskazuje na to, że Hyundai nie zamierza rezygnować z długoletniej współpracy z ARK Performance, firmie specjalizującej się w produkcji udoskonalonych komponentów do pojazdów japońskich marek: Hyundaia, Infiniti, Toyoty, Hondy. Oba przedsiębiorstwa ogłosiły bowiem, że przygotowują na SEMA Show bardzo specjalny samochód, który przedstawiciele Hyundaia i ARK Performance opisali jako „ultrawyczynową edycję torową” odświeżonego Genesis Coupe R-Spec.

Zupełnie nowy, 3,8-litrowy silnik V6, w jaki wyposażone jest coupe został dodatkowo stuningowany. Efekty są zachęcające. Jednostka napędowa po modyfikacjach generuje 395 KM mocy i maksymalny moment obrotowy o wartości 460 Nm. Oczywiście nie obyło się bez wymiany kilku elementów na produkty marki ARK. Należą do nich: wlot powietrza, chłodnica oleju i wał korbowy. Przeprogramowano również jednostkę kontrolną silnika.

Nadwozie Hyundaia Genesis R-Spec jest równie ekstremalne, jak jego silnik. Uzupełniono je o „body kit” złożony z komponentów z włókna węglowego inspirowanych tym, co można zobaczyć w samochodach wyścigowych. Na pakiet elementów poprawiających aerodynamikę coupe złożyły się m.in. nowy splitter z przodu, wentylowana maska silnika i spore skrzydło tylne.

Znacznie wzmocniono hamulce Genesis, tarcze wymieniono na większe z 6-tłoczkowymi zaciskami i klockami z włókna węglowego.

„Hyundai Genesis Coupe R-Spec to idealna platforma, na której mogliśmy zbudować naszą edycję wyścigową na SEMA Show” – powiedział Ted Lee, właściciel ARK Performance. „ARK Genesis Coupe R-Spec naprawdę pokazuje w pełni sportowy potencjał Genesis Coupe R-Spec.”

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM