MotoNews.pl

Kia Sorento po face liftingu – znamy już polskie ceny

08 października 2012

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Kia Sorento 11

Kia chwali się odświeżoną wersją modelu Sorento podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu, a my wiemy już także, ile będzie trzeba za niego zapłacić w naszych salonach sprzedaży. Nowe Sorento ma poszerzoną gamę silnikową, jest bardziej komfortowe i bezpieczniejsze.

Nadwozie
Przednią i tylną część nadwozia Sorento przeprojektowano, wymieniając zderzaki, atrapę chłodnicy i pokrywę bagażnika. Poza tym inżynierzy z Kia popracowali nad obniżeniem współczynnika oporu aerodynamicznego (teraz wynosi on Cd 0,34). Kia Sorento może zostać wyposażona w obręcze z lekkich stopów o średnicy 17, 18 lub 19 cali. Opcjonalnie klienci mogą też zamówić dwuczęściowe, panoramiczne okno dachowe z elektrycznie sterowaną roletą. Paleta kolorów nadwozia poszerzyła się o siedem nowych odcieni.

Wnętrze
Kabinę Sorento odświeżono stosując nowe materiały wykończeniowe, bądź materiały w nowych kolorach. Na desce rozdzielczej pojawił się zestaw wskaźników LCD. Dźwignię zmiany biegów wyprostowano i otoczono otuliną ze skóry. Opcjonalnie można zamówić takie udogodnienia, jak podgrzewane i wentylowane fotele, przyciemniane szyby, czy oddzielne nawiewy klimatyzacji dla trzeciego rzędu foteli.

Pracę kierowcy mogą ułatwiać takie udogodnienia, jak: radarowy system monitorowania martwego pola, system monitorujący zmiany pasa ruchu z użyciem kamery video nad szybą czołową oraz automatyczny system parkowania równoległego Smart Parking Assist System (SPAS).

Nowa Kia Sorento oferuje także większą przestrzeń na nogi pasażerom z drugiego i trzeciego rzędu siedzeń.

Gama silnikowa
W gamie silnikowej nowej Kii Sorento znalazła się jedna jednostka benzynowa i dwie wysokoprężne:

  • 2,4-litrowy silnik benzynowy GDI oferowany jest po raz pierwszy w Europie. Odznacza się mocą 192 KM i maksymalnym momentem obrotowym 242 Nm.
  • 2,2-litrowy diesel TCI posiada turbosprężarkę i intercooler powietrza dolotowego. Generuje moc 1197 KM i maksymalny moment obrotowy 436 NM (z przekładnią automatyczną) lub 421 Nm (z przekładnią manualną).
  • 2-litrowy diesel TCI generuje moc 150 KM i maksymalny moment obrotowy 382 Nm.

Powyższe silniki mogą współpracować z 6-biegową przekładnią ręczną lub automatyczną. Kia Sorento może zostać wyposażona w napęd na przednią oś lub wszystkie koła typu „on demand”.

Zawieszenie i układ kierowniczy
Odświeżona Kia Sorento otrzymała nowe komponenty w zawieszeniu, dzięki czemu poprawiła się stabilność pojazdu i udało się zwiększyć komfort jazdy. Układ kierowniczy jest precyzyjniejszy i zaopatrzono go w progresywne wspomaganie Flex-Steer działające w trzech trybach – Normal, Sport i Comfort.

Ceny w Polsce
Ceny nowej Kii Sorento w naszym kraju rozpoczynać się będą od niecałych 118 000 złotych. Dopłata do wersji 4WD wynosi 8.000 złotych. Odświeżony model trafi do salonów sprzedaży jeszcze w tym roku.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM