MotoNews.pl

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 45th Anniversary – wypieszczona, kolekcjonerska wyścigówka

poniedziałek, 08 października 2012

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Premiery
SLS AMG GT3 45th anniv 9

Mercedes SLS AMG GT3 „45th Anniversary” to produkt dla kolekcjonerów i zapalonych miłośników sportów motorowych. Mercedes-AMG stworzył tę bardzo limitowaną edycję wyścigówek (obejmuje jedynie 5 egzemplarzy), by uczcić 45 rocznicę powstania sportowego oddziału niemieckiego producenta. Model ma także zwrócić uwagę na sukces programu AMG Customer Sports. Wyścigowa wersja „gullwinga” Mercedesa odniosła 32 zwycięstwa w tegorocznym sezonie wyścigowym, zdobyła trzy tytuły mistrzowskie dla kierowców i jeden dla zespołu w Europejskich mistrzostwach FIA GT3, serii ADAC GT Masters i Mistrzostwach Świata FIA GT1.

Na tej bazie stworzono rocznicową edycję specjalną z licznymi modyfikacjami nadwozia i wnętrza. Pojazd ma nowy lakier w kolorze „Designo Magno Graphite”, który jak dotąd oglądać mogliśmy na Mercedesie SL 65 AMG „45th Anniversary” pokazanym w kwietniu na Międzynarodowym Show Motoryzacyjnym w Nowym Jorku. Do tego dodano zestaw obręczy z lekkich stopów AMG w tym samym odcieniu. Na drzwiach z odsłoniętymi strukturami z włókna węglowego znalazło się oprawione w ramkę srebrnego koloru logo “45 Years of Driving Performance”. Drzwi, maskę silnika, błotniki, pokrywę bagażnika, przedni i tylny fartuch, przedni splitter i tylny dyfuzor wykonano z CFRP (tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym).

Wnętrze Mercedesa-Benz SLS AMG GT3 “45th Anniversary” to typowa kabina funkcjonalnego pojazdu wyścigowego z elementami wykonanymi z materiałów wysokiej jakości. Stalową klatkę bezpieczeństwa polakierowano na kolor „Designo Magno Graphite”, by pasowała do nadwozia. Deskę rozdzielczą i konsolę środkową wykończono matowym włóknem węglowym. Kontrastowe elementy kolorystyczne stanowią srebrne pasy bezpieczeństwa i ramiona kierownicy. Fotele obudowano konstrukcją z włókna węglowego.

Cena unikatowego Mercedesa-Benz SLS AMG GT3 “45th Anniversary” to 446 250 euro.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM

Dodaj komentarz