MotoNews.pl

Lexus LF-LC Blue Concept debiutuje w Australii

19 października 2012

Marka, model | , ,
Lexus LF LC Blue 2a

Australijski oddział Lexusa zaprezentował niezwykły pojazd koncepcyjny LF-LC Blue podczas Australijskiego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Sydney. Polakierowany na głęboki, niebieski odcień o nazwie Opal Blue pojazd to kolejna wersja LF-LC, który zadebiutował na początku tego roku podczas Detroit Auto Show. Inspiracją do stworzenia niezwykłego koloru nadwozia były piękne kamienie półszlachetne – opale, jakie występują naturalnie w Australii.

Pod niebieskim garniturkiem LF-LC kryje zaawansowane technologie, mnóstwo włókna węglowego, najnowszy napęd hybrydowy Lexusa i design nawiązujący do natury. Model wyposażono także w światła do jazdy dziennej w kształcie litery „L” i ustawione w płaszczyźnie wertykalnej lampy przeciwmgielne. W profilu konceptu rzucają się w oczy mocno wyrzeźbione wloty powietrza umieszczone tuż z drzwiami. Tył to kontynuacja dynamicznych linii. Kształt tylnych świateł zainspirowały dopalacze samolotów odrzutowych, dzięki umieszczeniu diod wewnątrz stwarzają poczucie głębi. Tył został także wyposażony w światła przeciwmgielne, tworzące ze światłami kształt litery „L” i prowadzące spojrzenie ku potężnym końcówkom rur wydechowych typu „quad”.

Szklany dach zapewnia pasażerom świetną widoczność i możliwość podziwiania świata zewnętrznego. Dach wyposażono w lekki wspornik inspirowany nowoczesną architekturą.

Nowością w LF-LC zapożyczoną z modelu LFA jest połączenie włókna węglowego i lekkich stopów, dzięki któremu można zmniejszyć masę pojazdu. Rezultatem jest prężna sylwetka samochodu, który szybko i sprawnie reaguje na działania kierowcy i stanowi idealną bazę dla nowej generacji napędu hybrydowego Lexusa.

Nazywany Zaawansowanym Hybrydowym Napędem Lexusa system składa się z mocnego i wydajnego silnika spalinowego pracującego w cyklu Atkinsona połączonego z zaawansowanym pakietem generującym energię elektryczną. Łącznie koncept LF-LC Blue odznacza się mocą 500 KM/372 kW. To najlepszy wynik wśród wszystkich hybryd tej marki.

Wnętrze kabiny koncepcyjnego Lexusa pokryto białymi i brązowymi materiałami wykończeniowymi Kierowca ma do swojej dyspozycji zdalny ekran dotykowy i dwa 12,3-calowe ekrany LCD, na których wyświetlane są informacje i dane nawigacyjne.

Zdjęcia: Lexus, opracowanie: BM