MotoNews.pl

BMW serii 1 M Coupe po tuningu u ATT-TEC – 454 KM pod maską

24 października 2012

Kategoria | Tuning
Marka, model | , ,
ATT-TEC BMW 1M 6

Mimo, że nowe BMW serii 11 F20 już na dobre rozgościło się na europejskich drogach, to jednak coupe serii 1 M bazujące na dawnej, pierwszej generacji, czyli serii 1 E82 pozostaje bezsprzecznie gwiazdą w tej rodzinie, zwłaszcza, jeśli wziąć pod uwagę branżę tuningową.

ATT-TEC, niemiecki tuner właśnie niedawno pokazał zoptymalizowane i spersonalizowane coupe serii 1 M wyposażone w innowacyjne rozwiązania technologiczne i tuningowe komponenty wysokiej jakości.

Pojazd został zaopatrzony w masywne obręcze z lekkich stopów ADV1 5.0 TF o średnicy 20 cali. Te luksusowe obręcze są produkowane ręcznie, indywidualnie dla każdego klienta i dopasowywane co do milimetra do modyfikowanego pojazdu. Samochód porusza się na wyczynowych oponach Michelin Pilot Super Sport High Performance w rozmiarze 245/30ZR20 z przodu i 295/25ZR20 z tyłu.

Standardowe zawieszenie BMW serii 1 M zastąpiono zestawem typu coil-over KW DDC (Dynamic Damping Control) z elektroniczną jednostką kontrolną łączący możliwość obniżania z elektronicznym systemem regulacji pracy amortyzatorów EDC. Przyciskając odpowiedni guzik kierowca może wybrać jedno z ustawień amortyzatorów (Comfort, Sport, Sport+). Opcjonalnie tuner oferuje moduł Wi-Fi, dzięki któremu kierowca może ustawiać zawieszenie za pomocą specjalnej aplikacji w iPhonie, iPodzie lub iPadzie.

Dzięki optymalizacji oprogramowania zarządzającego silnikiem ATT-TEC zwiększył jego moc ze standardowych 336 KM do 395 KM. Instalacja większego intercoolera pozwoliła BMW serii 1 M wzmocnić się do 454 KM. Natomiast po usunięciu elektronicznej blokady prędkości coupe może teraz swobodnie rozpędzić się korzystając ze wszystkich dodatkowych koni mechanicznych. Specjaliści z ATT-TEC zamontowali także w BMW tytanowy układ wydechowy marki Akrapovic wydający z siebie bardzo głęboki dźwięk dzięki systemowi przepustnic.

ATT-TEC nie pokazał tego na zdjęciach, ale podobno przygotował dla BMW serii 1 M Coupe także zestaw komponentów nadwoziowych z włókna węglowego, na który złożyły się: spojler przedni, tylny dyfuzor i nowa pokrywa bagażnika. Tuner przygotował także szereg detali z włókna węglowego upiększających wnętrze auta.

Zdjęcia: ATT-TEC, opracowanie: BM