MotoNews.pl

BMW 1M Coupe według Schwabenfolia – zielony pasikonik

21 grudnia 2012

Kategoria | Tuning
Marka, model | , ,
BMW 1M 12

Jeśli lubicie rzucać się w oczy, to propozycja niemieckiego tunera – firmy Schwabenfolia dla BMW 1M Coupe z pewnością się wam spodoba. Nazwa mówi sama za siebie: Schwabenfolia specjalizuje się w modyfikacjach wyglądu nadwozi aut za pomocą specjalnych, kolorowych folii. Dla BMW wybrała niecodzienny kolor – bardzo jasny, nieco jarzeniowy odcień zieleni, który kojarzy się nam z pancerzykiem pasikoników. Sam pojazd też dość wyjątkowy, bo chodzi o limitowany model bawarskiego producenta, wyprodukowany w liczbie 6300 egzemplarzy, które rozeszły się dosłownie w mgnieniu oka. Wszystko razem sprawi, że właściciel „pasikonikowego” BMW 1M Coupe na pewno nie pozostanie niezauważony na drodze.

Niestety wyróżnienie się z tłumu kosztuje – Schwabenfolia życzy sobie za zmianę koloru nadwozia BMW 2150 euro, ale to nie wszystko – trzeba jeszcze dopłacić dodatkowe 800 euro, by zielony kolor uzupełniły czarne akcenty na atrapie chłodnicy, dachu, obudowach lusterek bocznych i przy kierunkowskazach.

Nie są to jednak jedyne zmiany, jakie Schwabenfolia oferuje dla BMW 1M Coupe. Możemy zażyczyć sobie także wymiany standardowego zawieszenia na sportowy zestaw marki Bilstein, fabrycznego układu wydechowego na komponent z tytanu i przeprogramowania jednostki kontrolnej silnika. Po takich zabiegach moc jednostki napędowej wrasta z podstawowych 335 KM do 402 KM. Niestety dodatkowa dawka mocy będzie nas kosztować dodatkowe 1299 euro.

Zdjęcia: Schwabenfolia, opracowanie: BM