MotoNews.pl

Kia Optima,Soul, Forte i Rio dla komiksowych bohaterów z Ligi Sprawiedliwych

25 października 2012

Kia

Tegoroczny Speciality Equipment Market Association Show, czyli słynne targi SEMA w Las Vegas rozpoczną się już w przyszłym tygodniu, a amerykański oddział Kia Motors zamierza podbić stolicę hazardu pięcioma niezwykłymi modelami inspirowanymi komiksową Ligą Sprawiedliwych, czyli drużyną superbohaterów znaną z komiksów DC. To część wspólnej kampanii społecznej DS Entertainment i Kia o nazwie „We Can Be Heroes” (Możemy Być Bohaterami), mającej na celu walkę z głodem na Półwyspie Somalijskim.

Pośród pięciu specjalnych modeli znajdzie się m.in. Kia Optima nawiązująca do postaci Batmana. Wygląd wszystkich zaprojektował legendarny rysownik komiksów i współwydawca DC Entertainment, Jim Lee we współpracy z amerykańskimi magazynami motoryzacyjnymi West Coast Customs, RIDES i Super Street. Oprócz Optimy Batmana, fani tuningu odwiedzający SEMA Show będą mogli zobaczyć Kię Forte Koup inspirowaną postacią Flasha (Flash to w rzeczywistości Wally West, słynny naukowiec, który podczas wypadku w swoim laboratorium zyskał niesamowitą szybkość) oraz 5-drzwiową Kię Rio, na której natchnieniem był Aquaman. Poza tym prezentowane będą: 5-drzwiowa Kia Forte stworzona przez magazyn RIDES i inspirowana Cyborgiem oraz Kia Soul, którą magazyn Super Street wykorzystał, by stworzyć pojazd dla Green Lantern (Zielona Latarnia, czyli nie jeden bohater, lecz grupa superbohaterów posiadających pierścienie i latarnie mocy, które pozwalają kontrolować świat fizyczny).

Niestety na razie Kia opublikowała jedynie zdjęcia „batmanowej” Optimy, która już wcześniej została pokazana w Nowym Jorku. Na resztę wyjątkowych samochodów musimy poczekać do wtorku, 30 października, kiedy to producent dokona oficjalnej prezentacji.

Damska część naszej redakcji jednak już teraz zgłasza zażalenie do KIA. Dlaczego nikt nie pomyślał o modelu inspirowanym Wonder Woman?

 

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM