MotoNews.pl

Nissan GT-R 2013 – osiągi na wyższym poziomie

02 listopada 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nissan GT-R 5a

Nissan zapowiedział dziś, że model GT-R w odsłonie na 2013 rok pojawi się w japońskich salonach sprzedaży już 19 listopada. Amerykanie, Europejczycy i klienci z pozostałych regionów świata będą musieli poczekać na niego do stycznia przyszłego roku. Japoński producent wprowadził w Nissanie GT-R udoskonalenia, które wpłynęły dodatnio na osiągi pojazdu, poprawiły komfort jazdy i łatwość prowadzenia samochodu oraz zapewniły klientom większe możliwości indywidualizacji.

Nissan GT-R rywalizował w tym roku w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring, a dane uzyskane w ten sposób zostały wykorzystane do wprowadzenia ewolucyjnych zmian w designie i komponentach technicznych pojazdu. Jak zapewnia producent, w nowej wersji GT-Ra silnik będzie lepiej reagować w średnim i górnym zakresie obrotów, nadwozie stało się sztywniejsze, a zawieszenie zyskało nowe amortyzatory, sprężyny i stabilizator przedni. W rezultacie osiągi poszybowały w górę, zwiększyła się stabilność i poprawiła jakość jazdy. Niestety producent nie ujawnił jeszcze, jak dokładnie wygląda ten skok osiągów w liczbach.

Jeśli chodzi o możliwości personalizacji, to nowy Nissan GT-R będzie także dostępny w wariancie „Black Edition” i „Premium Edition”. „Black Edition” oznacza, że w kabinie znajdziemy kubełkowe fotele Recaro z włókna węglowego oraz kierownicę obciągniętą materiałami w atrakcyjnym zestawie czerni i czerwieni. „Premium Edition” zapewnia pasażerom nieco więcej luksusu w postaci przednich foteli obitych zeszywaną ręcznie skórą Semiarinin oraz dwukolorowej tapicerki w kolorze czerwonym i czarnym.

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM