MotoNews.pl

Mercedes-Benz CL63 AMG z zestawem Black Edition Wide Body

29 listopada 2012

Kategoria | Tuning
Mercedes CL63 AMG Black 7

Od czasu powstanie modeli SEC (C126) w latach osiemdziesiątych XX w. coupe klasy S Mercedesa były uważane za ukoronowanie niemieckiej „myśli motoryzacyjnej” i zaliczały się do najbardziej luksusowych i prestiżowych modeli na świecie. Nawet obecna klasa CL (C216) korzysta nieco z tej aury. Jednak niemiecki tuner Famous Parts pokazuje także inną stronę klasy CL: dzięki zestawowi Black Edition Wide Body elegancki „biznesmen” zmienia się w męskiego atletę o muskularnej sylwetce i szerokich ramionach.

Transformacji dokonano montując w Mercedesie-Benz CL63 AMG nowy zderzak przedni (dzieło Prior Design) ze spojlerem, nowe fartuchy boczne, nowy zderzak tylny z dyfuzorem, nowe błotniki, poszerzony tył i nową maskę silniki.

Po zmianie kształtów nadwozia specjaliści z Famous Parts pokryli całość specjalną folią w eleganckim odcieniu szarości o nazwie “Frozen Gray Matt Champagne Metallic“, a tylną szybę i boczne szyby na wysokości tylnej kanapy przyciemnili.

Pojazd ozdobiono 21-calowymi obręczami “Monoblock E“ z lekkich stopów stworzonymi przez innego niemieckiego tunera – Brabusa. Coupe porusza się na wyczynowych oponach Continental Sport Contact w rozmiarze 265/30R21 z przodu i 305/25R21 z tyłu.

Zawieszenie Mercedesa obniżono dzięki zastosowaniu specjalnego modułu elektronicznego. Eksperci z Famous Parts nie pominęli również silnika. 6,2-litrowa jednostka V8 wzmocniła się o 85 KM, czyli ogólnie generuje 610 KM. Wynik taki uzyskano modyfikując jednostkę kontrolną silnika i optymalizując układ wydechowy.

Zdjęcia: Famous Parts, opracowanie: BM