MotoNews.pl

Volkswagen Golf Plus LIFE

21 grudnia 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
VW Golf Plus LIFE 5

W prezencie gwiazdkowym dla klientów Volkswagen przygotował specjalną edycję modelu Golf Plus: Golfa Plus LIFE. Jak to zwykle bywa w przypadku edycji specjalnej wyróżnia się ona obszerniejszą listą wyposażeniową.

Pięciodrzwiowy Golf Plus oferuje nabywcom większy komfort dzięki podwyższonej pozycji siedzeń kierowcy i pasażera na przednim fotelu, możliwości asymetrycznego złożenia oparcia tylnej kanapy i przesunięcia jej wzdłuż kabiny o 16 cm, dzięki czemu można przetransportować większe przedmioty (po złożeniu oparcia przedniego fotela, nawet o długości 2,3 m), bagażnikowi o pojemności od 395 do 505 l (a nawet 1450 l, jeśli złożymy oparcie tylnej kanapy) i możliwości załadowania do niego przedmiotów o wadze 637 kg.

Wariant LIFE dodaje do tego szereg nowych elementów wyposażenia standardowego: automatyczną klimatyzację Climatronic, pakiet zimowy (składają się na niego m.in. podgrzewane fotele z przodu i specjalny system oczyszczania przedniej szyby), radio RCD 310, ParkPilot, pakiet Light and Sight z systemem rozpoznającym deszcz i wielofunkcyjny wyświetlacz Plus. Do bazowego wyposażenia należą także: tapicerka tkaninowa Matrixline ze specjalnymi kieszeniami w tylnej części oparć przednich foteli, wielofunkcyjna kierownica obciągnięta skórą i wykończone w ten sam sposób: dźwignia zmiany biegów i dźwignia hamulca ręcznego.

Z zewnątrz Volkswagena Golfa Plus LIFE rozpoznamy po specjalnych, 16-calowych obręczach z lekkich stopów „Spokane” i plakietkach z napisem „LIFE”. Indywidualne cechy modelu to także chromowane wykończenia wlotów powietrza, tablica rejestracyjna podświetlana diodami LED oraz przyciemnione szyby boczne i tylne.

Gama silnikowa Golfa Plus LIFE to siedem jednostek benzynowych i sześć diesli. Silniki benzynowe odznaczają się mocą od 80 do 122 KM, a wysokoprężne mocą od 105 do 140 KM.

Volkswagen Golf Plus LIFE będzie także dostępny w wariancie BlueMotion i z 6- lub 7-biegową przekładnią DSG. Dodatkowo Volkswagen będzie sprzedawać pakiet LIFE Plus, na który składają się: panoramiczny szyberdach ze szkła i 17-calowe obręcze w stylistyce „Orlando” lub „Seattle”.

Zdjęcia: Volkswagen, opracowanie: BM