MotoNews.pl

Citroeny DS3 w edycji Red Special

03 stycznia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Citroen DS3 Red Special 10

Nowy rok Citroen wita w Europie nową edycją specjalną modelu DS3 o nazwie Red Special, która prezentuje się potencjalnym klientom w dwóch odsłonach kolorystycznych. Oba warianty bazują na modelu DS3 w wersji wyposażeniowej DStyle i DSport, a wyróżniają je indywidualne akcenty stylistyczne oraz dodatkowe elementy na liście wyposażenia standardowego.

Nadwozie DS3 Red Special wbrew nazwie może mieć kolor biały: Polar White lub czarny: Perla Nera Black. Jednak czerwień pojawia się tam także w postaci specjalnego pakietu dodatków uatrakcyjniających wygląd nadwozia i kabiny. Czerwone mogą być na przykład dach i obudowy lusterek bocznych. Wyróżnikiem serii Red Special jest także czerwone wykończenie na atrapie chłodnicy, w tym na słynnych szewronach Citroena stanowiących jej zwieńczenie. W kabinie kolor krwi mają: deska rozdzielcza i bezpośrednie otoczenie klamek drzwiowych.

Citroeny DS3 Red Special mają białe lub czarne obręcze „Ashera” o średnicy 16 cali (modele DStyle Red), natomiast w modelach DSport Red zastosowano również czarne lub białe obręcze o większej średnicy – są to 17-calowe felgi „Bellone”.

Modele DS3 DStyle Red są oferowane standardowo z pakietem Citroen Connect Signature obejmującym łącze Bluetooth i USB, udoskonalony system hi-fi i dodatkowe głośniki. Do wyposażenia bazowego wersji DSport Red należy z kolei pakiet „City Signature”, na który składają się uruchamiające się automatycznie reflektory i wycieraczki, tylne czujniki parkowania, podgrzewane i składane elektrycznie lusterka boczne, elektrochromowe lusterko wsteczne, nastrojowe oświetlenie wnętrza i środkowy podłokietnik między przednimi fotelami. Wszystkie wersje DSport Red standardowo mają także łącze Bluetooth i USB i ten sam udoskonalony system hi-fi, co warianty Dstyle Red.

Citroeny DS3 Dstyle Red są dostępne z silnikiem benzynowym VTi 120 lub dieslem e-HDi 90 Airdream. Modele DS3 DSport Red napędza silnik benzynowy THP 155 współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną lub diesel e-HDi 115 Airdream; również sprzedawany w zestawieniu z tą samą skrzynią, co jednostka benzynowa.

Zdjęcia: Citroen, opracowanie: BM