MotoNews.pl

Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster – pokaz szybkości w Miami

29 stycznia 2013

Kategoria | Rynek Premium
Lamborghini 3

Wczoraj na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Miami pięć nowych roadsterów Lamborghini Aventador LP 700-4 pomknęło ile sił w kołach południowym pasem startowym największego amerykańskiego lotniska przyjmującego loty zagraniczne. Pod czujnym okiem urzędników z F.A.A. (Federalnej Administracji Lotniczej) i hrabstwa Miami-Dade Lamborghini po raz pierwszy przekroczyły prędkość, z jaką rozpędza się do lotu pasażerski samolot (prędkość ta wynosi między 241 a 290 km/h). Żaden z nowoczesnych samolotów pasażerskich nie rozwija na pasie startowym prędkości 338 km/h, a takie właśnie wskazanie pojawiło się na prędkościomierzach supersamochodów o mocy 700 KM podczas pokazu prędkości na zamkniętym odcinku.

Tuż przed demonstracją mocy do Lamborghini dołączył Boeing 777 należący do amerykańskich linii lotniczych i ustawił się z nimi do specjalnej sesji fotograficznej (jedno ze zdjęć prezentujemy poniżej). Tym, którzy martwiliby się o los pasażerów w trakcie pokazu Lamborghini spieszymy donieść, że urzędnicy z F.A.A. zadbali o to, by nie miał on wpływu na godziny przylotów i odlotów samolotów na lotnisku w Miami.
Po zakończonej imprezie 50 Lamborghini przejechało jeszcze w ramach parady po Collins Avenue w South Beach.

Aventador Roadster to najnowsza wersja okrętu flagowego Lamborghini. Kabriolet napędza 6,5-litrowy silnik V12 o mocy 700 KM. Pojazd rozpędza się z miejsca do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy i może rozwinąć prędkość maksymalną 349 km/h. Dach Roadstera można zdemontować – wykonano go z lekkiego włókna węglowego i waży zaledwie niecałe 12 kg.

Zdjęcia: Lamborghini, opracowanie: BM