MotoNews.pl

Jaguar XJ220 zyskuje drugie życie dzięki bułgarskiemu tunerowi

29 stycznia 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Jaguar XJ220 Overdrive 5

Bułgarski tuner Overdrive pochwalił się ostatnio bardzo ambitnym projektem – panowie wzięli na warsztat supersamochód: legendarnego Jaguara XJ220 sprzed 25 lat i całkowicie go zmodernizowali.

Jaguar XJ220

Jaguar został przemalowany lakierem złożonym z kilku kolorów: zielonego, brązowego i złotego, dzięki czemu – niczym kameleon – zmienia barwę w zależności od oświetlenia. Nowy wygląd zewnętrzny uzupełnił zestaw obręczy z lekkich stopów ADV.1 o średnicy 19 cali z przodu i 20 cali z tyłu. Samochód został także zaopatrzony w nowe reflektory i światła tylne z diodami LED, przy czym tylne światła zapożyczono, zdaje się,  z Ferrari 599. To jakby kontynuacja pewnej tradycji, ponieważ w oryginalnym Jaguarze XJ220 tylne światła pochodziły z Rovera 200.

Jak na nowoczesny design przystało, nie obyło się także bez montażu kilku komponentów z włókna węglowego – z tego materiału wykonano nowy spojler przedni, pokrywę silnika i deskę rozdzielczą w kabinie. Wnętrze pojazdu obito tapicerką ze skóry i Alcantary. Zamontowano w nim także zupełnie nowy system audio.

Unowocześniony Jaguar XJ220 wygląda znacznie groźniej niż dość subtelny oryginał

Specjaliści z Overdrive wepchnęli się także pod maskę Jaguara i całkowicie przerobili jego silnik, wymienili standardowy układ wydechowy na model marki Akrapovic oraz wzmocnili układ hamulcowy. Niestety Bułgarzy nie zdradzili, jak to wpłynęło na osiągi brytyjskiego supersamochodu. Przypomnijmy, że standardowo Jaguar XJ220 „wyciska” z 3,5-litrowego silnika V6 biturbo 542 KM mocy i 645 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co wystarcza, by rozpędzał się z miejsca do 100 km/h w 3,7 sekundy i rozwijał prędkość maksymalną 341 km/h.

Zdjęcia: motorward.com, opracowanie: BM