MotoNews.pl

Porsche Cayman SP81-CR – premiera SpeedART w Genewie

19 lutego 2013

Kategoria | speedART  Tuning
Marka, model | ,
Speedart Porsche Cayman 1

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie to nie tylko miejsce premier modeli największych i najbardziej znanych marek, tunerzy również chętnie wykorzystują tę okazję, by zaprezentować swoje nowe propozycje. Jednym z nich jest niemiecka firma SpeedART specjalizująca się w przeróbkach produktów Porsche. Podczas marcowej wystawy również pochwali się nowym pakietem modyfikacji dla samochodu rodem ze Stuttgartu. Jest to zestaw SP81-CR przeznaczony dla Porsche Caymana.

Nabywcy Porsche Caymana SP81-CR mogą liczyć na to, że pojazd będzie mieć więcej sportowych komponentów nadwoziowych. Znajdują się wśród nich: nowa maska silnika, spojler przedni, tylny zderzak z dyfuzorem i nowe skrzydło tylne. Oprócz tego Cayman wzbogacił się w regulowane, sportowe zawieszenie, podwójne końcówki rur wydechowych umieszczone centralnie w tylnym dyfuzorze i zestaw nowych, 21-calowych obręczy z lekkich stopów LSC-FORGED, na których zamontowano wyczynowe ogumienie.

Jeśli te wszystkie modyfikacje nie usatysfakcjonują klienta, SpeedART może dorzucić jeszcze specjalne wykończenia wnętrza w postaci nowej tapicerki ze skóry i Alcantary oraz dekoracyjnych akcentów z włókna węglowego. Do tego dochodzą nowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła, nowa kierownica oraz dywaniki.

Tych, którzy nadal kręcą nosem, przekona być może wzmocnienie silnika. Po ingerencji specjalistów ze SpeedArtu Porsche Cayman generuje od 345 do 360 KM (w zależności od tego, który z trzech dostępnych programów wybierzemy).