MotoNews.pl

Hybrydowe Porsche Cayenne według speedART

12 sierpnia 2010

Marka, model | ,
Hybrydowe Porsche Cayenne według speedART

Samochody z napędem hybrydowym stają się coraz popularniejsze, spotkamy go już nie tylko w małych, miejskich autkach czy statecznych samochodach rodzinnych, lecz również w pojazdach sygnowanych markami o długiej tradycji w produkcji modeli sportowych. Nic więc dziwnego w tym, że i firmy tuningowe zainteresowały się ekologicznymi samochodami i próbują je ulepszyć.

Jedną z nich jest niemiecki speedART, który ostatnio zaprezentował swój pakiet udoskonaleń dla modelu Porsche Cayenne Hybrid. Tunerzy spod Stuttgartu skupili się głównie na osiągach „ekologicznego SUVa”. £ączną moc silnika benzynowego i jednostki elektrycznej wchodzących w skład napędu hybrydowego zwiększono o 70 KM do 450 KM. Maksymalny moment obrotowy po ingerencji speedARTu to 570 Nm. Dzięki tym zmianom Porsche Cayenne Hybrid rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 6 sekund i osiąga prędkość maksymalną 252 km/h.

SpeedART podarował także Cayenne Hybrid nowy, sportowy układ wydechowy z podwójnymi końcówkami o średnicy 10 mm, 22-calowe felgi LSC-FORGED i pneumatyczne zawieszenie wyposażone w elektroniczny moduł umożliwiający jego obniżanie.

Zdjęcia: speedART