MotoNews.pl

Range Rover RS250 Evoque według Kahn Design – premiera w Genewie

22 lutego 2013

Kahn RS250 Evoque 14

Z okazji rozpoczynającego się w marcu Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie brytyjski tuner Afzal Kahn przygotował własną interpretację modelu Range Rover Evoque. Kahn Design RS250 Evoque, który zostanie zaprezentowany w Szwajcarii będzie się wyróżniać białym nadwoziem w odcieniu „Fuji” i dużym logo Kahn na masce silnika.

Urzekające proporcje Range Rovera Evoque zostały uatrakcyjnione za pomocą szeregu ciekawych detali: siatki 3D na atrapie chłodnicy, czarnych otworów wentylacyjnych, świateł do jazdy dziennej z diodami LED, dekoracyjnych akcentów w kolorze błyszczącej czerni, zacisków hamulcowych w kolorze złota, czarnej grafiki w środkowej części nowego, przedniego zderzaka, błyszczących, czarnych wykończeń progów bocznych, spojlera w dolnej części pokrywy bagażnika, przyciemnionych szyb, nowego zderzaka tylnego z wbudowanymi otworami wentylacyjnymi i nakładek ze stali szlachetnej na progach drzwiowych. Standardowy układ wydechowy Evoque został wymieniony na produkt marki Kahn z czarnymi końcówkami rur.

Wewnątrz Range Rovera Evoque także znalazło się sporo nowych wykończeń. Przednie i tylne fotele pokryto czarną skórą i Alcantarą i dodano do tego czerwone, skórzane aplikacje i czerwone szwy; schowek na rękawiczki oraz podłokietniki potraktowano w podobny sposób. Prędkościomierz i obrotomierz mają czerwone tarcze, a konsolę środkową wykonano z włókna węglowego. Na podłodze znalazły się specjalne dywaniki, a na wentylowane pedały gazu, hamulca i sprzęgła nałożono nakładki z aluminium.

Pojazd porusza się na oponach w rozmiarze 265x35x22 zamontowanych na 22-calowych obręczach Kahn RS-FX.

Swoją pracę Kahn Design wycenił na 46 875 euro.