MotoNews.pl

Ford EcoSport w specyfikacji europejskiej – premiera w Genewie

06 marca 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Ford EcoSport 4

Nowy SUV Forda – EcoSport, pojawił się w Europie jeszcze jako prototyp jesienią zeszłego roku na wystawie w Paryżu. Teraz producent korzysta z okazji, jaką jest Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie, by przedstawić nabywcom ze Starego Kontynentu produkcyjną wersję Forda EcoSport w specyfikacji europejskiej. EcoSport poszerzy rodzinę europejskich SUVów Forda. Na razie miała ona tylko jednego członka – model Kuga. EcoSport dołączy do niego pod koniec tego roku, a później pojawi się jeszcze Ford Edge nowej generacji.

Nowy SUV będzie oferowany na naszym kontynencie w trzech wariantach silnikowych: z 1-litrową jednostką napędową EcoBoost o mocy 125 KM, z 1,5-litrowym dieslem o mocy 110 KM lub silnikiem wysokoprężnym o tej samej pojemności, lecz generującym 90 KM.

Kompaktowy EcoSport bazujący na globalnej platformie Forda dla samochodów segmentu B charakteryzuje się stosunkowo przestronnym wnętrzem i nowoczesnym wzornictwem. Zastosowano w nim także szereg inteligentnych technologii, takich jak: samochodowy system łączności Ford SYNC z możliwością głosowego sterowania aplikacjami na smartfony z wnętrza samochodu, Emergency Assistance, który w razie wypadku powiadamia o zdarzeniu lokalnych operatorów służb ratowniczych, układ stabilizacji toru jazdy ESP czy układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniu.

Ford EcoSport to pierwszy globalny pojazd marki, który w całości zaprojektowany został w Ameryce Południowej. W 2003 roku pojawił się na tamtejszych rynkach, we wrześniu zeszłego roku powstała już druga generacja. Od tego roku zaczną z niego korzystać Europejczycy, Chińczycy i Hindusi.

Zdjęcia: Ford, newspress.co.uk, opracowanie: BM