MotoNews.pl

Spark EV: elektryczna gwiazda Chevroleta podczas Salonu Samochodowego w Genewie

07 marca 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Chevrolet Spark EV 2

Po światowej premierze Sparka EV w Los Angeles w zeszłym roku, nowy samochód Chevroleta z napędem elektrycznym jest po raz pierwszy prezentowany europejskiej publiczności podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Model wejdzie do sprzedaży na wybranych rynkach w Europie w 2014 roku.

Chevrolet Spark EV ma szansę wyznaczyć nowe standardy w zakresie osiągów miejskiego auta elektrycznego. Samochód został wyposażony w najbardziej zaawansowany silnik elektryczny oraz akumulator, jakie stworzył koncern General Motors. Spark EV charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym 542 Nm, porównywalnym z samochodami sportowymi, oraz mocą 130 KM (100 kW).

Spark EV daje kierowcy dużą przyjemność z jazdy dzięki dynamicznemu przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 8,5 sekundy oraz mocy dostępnej na życzenie kierowcy w każdym momencie jazdy. Ponadto, Spark EV może się pochwalić wiodącym w swoim segmencie zasięgiem.

Technologia zastosowana przy opracowywaniu ponad 20 kWh akumulatorów umożliwia zarówno standardowe ładowanie prądem zmiennym, jak i szybkie ładowanie prądem stałym. System szybkiego ładowania prądem stałym pozwoli na naładowanie akumulatorów do poziomu 80 procent w około 20 minut. Co więcej, system został opracowany tak, aby możliwe było wykonanie kilku takich ładowań dziennie.

Dodatkowe wsparcie podczas cofania zapewnia kierowcy tylna kamera. Spark EV będzie również wyposażony w dwa siedmiocalowe ekrany LCD z możliwością konfiguracji. Jeden z tych ekranów jest częścią radia MyLink. Technologia Chevrolet MyLink umożliwia przyłączenie kompatybilnego smartfona do pokładowego radia z dotykowym ekranem o wysokiej rozdzielczości.

System pozwoli na bezpieczne korzystanie z funkcji smartfona, jak na przykład aplikacji nawigacyjnej czy radia internetowego.

Zdjęcia: Chevrolet