MotoNews.pl

Chevrolet Spark EV

05 grudnia 2012

Chevrolet Spark EV 8

Podczas Los Angeles Auto Show debiutuje właśnie miejski Chevrolet Spark z napędem elektrycznym. Pięciodrzwiowy Spark EV korzysta z nowoczesnych technologii napędowych, dzięki którym amerykańscy nabywcy będą mogli korzystać ze specjalnych ulg podatkowych związanych z mniejszym zanieczyszczaniem środowiska i zapłacą za mini Chevroleta mniej niż 25 000 dolarów. Spark EV wejdzie do sprzedaży na kontynencie północnoamerykańskim latem 2013 roku.

Według producenta najmocniejsze strony Chevroleta Spark EV to:

  • największy zasięg po jednokrotnym naładowaniu w segmencie mini,
  • możliwość szybkiego naładowania akumulatorów (80% w 20 minut przy wykorzystaniu ładowarki typu combo. Korzystając z gniazdka prądu o napięciu 240 V musimy na to poświęcić około 7 godzin) i
  • przyspieszenie z miejsca do 100 km/h w mniej niż 8 sekund.

Napęd Chevroleta Spark stanowi motor elektryczny o mocy 130 KM/100 kW i maksymalnym momencie obrotowym 542 Nm dostępnym tuż po ruszeniu z miejsca. Silnik zasilany jest przez baterie litowo-jonowe złożone z 336 ogniw o łącznej mocy 20 kWh.

Kierowca kontroluje pracę samochodu za pośrednictwem dwóch monitorów LCD o przekątnej siedmiu cali umieszczonych w kabinie Sparka EV. Na ekranach wyświetlane są także wskazówki dotyczące stylu jazdy. Kierowca może również skorzystać z systemu MyLink i podłączyć do niego swój smartfon, by posłużyć się takimi funkcjami, jak: aplikacja nawigacyjna BringGO, radio internetowe TuneIn, Apple Siri, czy aplikacje Pandora i Stitcher.

Chevrolet Spark EV będzie dostępny w pięciu odcieniach nadwozia, a jego wnętrze ozdobiono jasnymi akcentami w kolorze Electric Blue oraz chromowanymi wstawkami.