MotoNews.pl

Abarth Punto Supersport

08 marca 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Abarth- PuntoSupersport 1

Punto nabrało wyjątkowego charakteru za sprawą Abartha. Marka przedstawia właśnie w Genewie model Punto Supersport – wzmocniona wersję małego, włoskiego autka o bardziej sportowym charakterze.

Samochód będzie teraz dostępny z silnikiem „podkręconym” do 180 KM i nowym lakierem nadwozia o ciekawym układzie – część dachu i maski silnika jest matowa, a reszta karoserii błyszcząca. Matowe elementy mają też kontrastowy kolor tworząc charakterystyczne, sportowe pasy. Nowy design uzupełniają 17-calowe obręcze o pięciu ramionach, które producent nazywa „pazurami” i zaciski hamulcowe Brembo.

Wróćmy jednak do jednostki napędowej. 1,4-litrowy silnik z technologią MultiAir generujący 180 KM/132 kW mocy przy 5750 obr./min. sprawia, że Punto Supersport potrafi się rozpędzić z miejsca do 100 km/h w 7,5 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 216 km/h. Sportowe Punto będzie jednak łatwo okiełznać, a to za sprawą mocniejszego układu hamulcowego z wentylowanymi tarczami z przodu.

Wnętrze Abartha Punto Supersport utrzymano w czerni i napakowano różnego rodzaju specjalnymi detalami oraz dodatkowymi elementami wyposażenia. Na liście wyposażenia standardowego tego modelu znajdziemy m.in. automatyczną klimatyzację, system Blue&Me z przełącznikami na kierownicy, sportowe fotele przednie z tkaninową tapicerką i kierownicę obciągniętą skórą. Oprócz tego na pedały gazu, hamulca i sprzęgła nałożono nakładki ze stali szlachetnej, tak samo potraktowano podnóżek. Całość uzupełniają nowe dywaniki z ciekawą, dekoracyjną grafiką oraz chromowana osłona konsoli systemu klimatyzacji.

Bardziej wymagający klienci będą mogli kupić dla swojego Punto Supersport dodatkowe akcesoria lub jeden ze specjalnych zestawów Abartha, takich jak pakiet zawieszeniowy Abarth Köni® z amortyzatorami z serii FSD lub pakiet dla układu hamulcowego Abarth Brembo®.

Zdjęcia: Abarth, opracowanie: BM