MotoNews.pl

Nissan Juke N-TEC zmierza w stronę przyszłości

07 marca 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nissan Juke n-tec 9

Nowy przybysz – Juke n-tec special edition – dołącza do uznanej gamy Juke w tym miesiącu i oferuje jeszcze bardziej stylowy wygląd, lepsze poziomy wyposażenia oraz unowocześniony system informacyjno-multimedialny Nissan Connect, który w standardzie zapewnia łączność bezprzewodową z samochodem.

Nowy Juke n-tec bazuje na istniejącym modelu Acenta. Dzięki śmiałym, 18-calowym obręczom ze stopów metali lekkich w kolorze czarno-srebrnym oraz matowo-czarnym słupkom B i nakładkom na lusterka, Juke n-tec z pewnością będzie wzbudzać zainteresowanie. Juke n-tec doskonale prezentuje również stosowane przez Nissana zaawansowane technologie. Na pierwszy plan wysuwa się system Nissan Connect nowej generacji, montowany standardowo we wszystkich modelach n-tec.

Do sterowania systemem Nissan Connect służy duży, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 5,8 cala. System ten w przemyślany sposób łączy system nawigacji satelitarnej Juke z łącznością Bluetooth na potrzeby telefonów komórkowych i odtwarzaczy MP3. Nowa wersja wyposażona została także w technologię Google® Send-To-Car, która pozwala właścicielom planować i wysyłać przygotowane trasy do samochodu przed opuszczeniem domu. Rozwiązanie takie jest nie tylko wygodniejsze, lecz także eliminuje konieczność zastanawiania się nad trasą podczas jazdy, co zwiększa bezpieczeństwo.

Rozbudowany system Nissan Connect obejmuje również wiele innowacyjnych funkcji, które ułatwiają życie kierowcy. Ma on pełny dostęp do kompleksowej bazy danych ważnych obiektów (POI) Google®, a ponadto może otrzymywać prognozy pogody, lokalne ceny paliwa oraz informacje o lotach.

Nissan udoskonalił również interfejs systemu nawigacji, wprowadzając nowy widok „exit view” z asystentem pasa ruchu oraz wskazaniami dotyczącymi zużycia paliwa oceniającymi oszczędność stylu jazdy kierowcy. Im bardziej płynny i wydajny jest ten styl, tym kierowca otrzymuje więcej punktów.

Modele Juke n-tec są również wyposażone w system Nissan Dynamic Control System, który za pośrednictwem centralnie umieszczonego ekranu dotykowego pozwala kierowcy wybierać preferowane tryby jazdy, jak również zmieniać inne funkcje, takie jak ustawienia klimatyzacji.

Inne standardowe elementy wyposażenia obejmują kamerę cofania z kolorowym wyświetlaczem, wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatyczne oświetlenie oraz automatyczną klimatyzację z systemem audio, interfejsem Bluetooth oraz portem USB.

Pomimo wyjątkowej specyfikacji Juke n-tec został zaprojektowany z myślą o szerokiej gamie nabywców. W związku z tym będzie on dostępny z wszystkimi kombinacjami silników i układów napędowych. Do wyboru są trzy silniki – jeden wysokoprężny i dwa benzynowe – z opcją inteligentnego napędu Nissana na cztery koła – ALL-MODE 4x4i, ze skrętną tylną osią oraz przekładnią Nissana XTRONIC M-CVT dostępną w wariancie z zaawansowanym silnikiem DIG-T o pojemności 1,6 litra.

Zdjęcia: Nissan