MotoNews.pl

Infiniti Q80 Inspiration na Paryskim Salonie Motoryzacyjnym

06 października 2014

Infiniti Q80 10

Swoim atrakcyjnym konceptem Q80 Inspiration, prezentowanym na Salonie Motoryzacyjnym 2014 Paris Motor Show, Infiniti dobitnie sygnalizuje intencję wejścia na najwyższą półkę kategorii luksusowych sedanów. Prezentacji konceptu dokonali wiceprezes Infiniti na Europę, Bliski Wschód i Afrykę – François Goupil de Bouillé oraz dyrektor wzornictwa Infiniti – Alfonso Albaisa.

Zgodnie z założeniami marki, czterodrzwiowy „fastback” ma wstrząsnąć segmentem, a to za sprawą nowoczesnej stylistyki nadwozia i odważnych proporcji, które rzucają wyzwanie konwencjom. Mierzący pięć metrów długości i dwa metry szerokości Q80 Inspiration ma w najwyższym miejscu tylko 1350 mm wysokości, co jeszcze bardziej podkreśla jego kontury „fastbacka”.

Po otwarciu portalowych drzwi, widzimy zaprojektowane ze smakiem i rozmysłem wnętrze, będące rozkoszą dla zmysłów. Cztery oddzielne fotele skórzane oferują taki sam komfort kierowcy, jak i pasażerom, natomiast opadający w dół, panoramiczny szklany dach tworzy wewnątrz przestronną przestrzeń.

W Q80 Inspiration zastosowano pierwszorzędne innowacje techniczne, w tym po raz pierwszy technologię jazdy autonomicznej, która zwiększa i poprawia komfort prowadzenia pojazdu. Model oferuje również przedsmak bardzo wydajnej i ekonomicznej, hybrydowej, benzynowo-elektrycznej jednostki napędowej, która ma generować 550 KM mocy, spalając przy tym tylko 5,5 litra paliwa na 100 km.

Ponadto podczas Salonu Paryskiego swoją europejską premierę ma także nowy Infiniti Q70. Goście salonu mogą podziwiać nowy, odświeżony wygląd tego sportowego sedana. Jest on napędzany nowym, czterocylindrowym turbo dieslem o pojemności 2,2 litra, który generuje 170 KM mocy i moment obrotowy o wartości 400 Nm, utrzymując przy tym niski poziom emisji dwutlenku węgla.

Zarówno koncept Q80 Inspiration, jak i nowy sedan Q70 uosabiają ekspansję Infiniti na jeszcze wyższy poziom. Są one też jednoznacznym dowodem na to, że marka jest na dobrej drodze do zwiększenia swojej oferty pojazdów o 60 procent w ciągu następnych pięciu lat oraz do przynajmniej podwojenia liczby dostępnych silników i przekładni.

Zdjęcia: Infiniti, foto: Infiniti, newspress.co.uk