MotoNews.pl

Nowe Renault Clio Grandtour

12 marca 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Renault Clio Grandtour 4

Renault wprowadza na rynek nowy model Clio Grandtour, który wyglądem nawiązuje do wysokiej klasy sportowych kombi. Z zewnątrz Grandtour zwraca uwagę masywną sylwetką, Wewnątrz znajdziemy funkcjonalne wnętrze z pojemnym bagażnikiem.

W wersji podstawowej pomieści on bagaże o pojemności 443 dm³, po złożeniu tylnej kanapy dzielonej w stosunku 1/3 – 2/3 przestrzeń ta powiększy się do 1380 dm³. Kolejny użytecznym rozwiązaniem jest możliwość przekształcenia przednich foteli w stolik. Jeśli jednak mamy do przewiezienia długie przedmioty, to złożenie fotela pasażera obok kierowcy pozwoli nam przetransportować ładunek o długości nawet 2,48 m (wtedy sięga on od tylnej klapy po schowek na rękawiczki).

Producent zapewnia, że wariant Grandtour charakteryzuje się tymi samymi atutami, co nowe Clio. Jest komfortowy, bezpieczny, dynamicznie zachowuje się na drodze i ma wyposażenie godne samochodu z wyższej półki. Na dowód Renault chwali się, iż w Clio Grandtour znajdziemy nowy, multimedialny tablet R-Link, dzięki któremu można korzystać z Internetu i różnego rodzaju aplikacji.

W gamie silnikowej nowego Clio Grandtour znalazła się m.in. nowa, 3-cylindrowa jednostka benzynowa Energy TCe 90 (zużycie paliwa: 4,5 l/100 km) i diesel Energy dCi 90 z systemem Start&Stop zużywający zaledwie 3,6 l oleju napędowego na 100 km i emitujący 93 g dwutlenku węgla na kilometr. Jeszcze w tym półroczu będziemy mogli nabyć Clio Grandtour z silnikiem TCe120 współpracującym z dwusprzęgłową przekładnią EDC. Później będzie ona także oferowana w zestawieniu z dieslem dCi 90.

W Polsce Nowe Clio Grandtour pojawi się pod koniec marca 2013.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM