MotoNews.pl

Mercedes-Benz SLS63 AMG Roadster według Senner Tuning

20 marca 2013

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Senner SLS63 AMG 4

Mercedes-Benz SLS63 AMG nieczęsto pojawia się na europejskich drogach, lecz jeśli już to czyni, to zawsze wzbudza zainteresowanie entuzjastów motoryzacji. Niemiecka firma tuningowa Senner Tuning postanowiła sprawić, że SLS63 AMG w wariancie Roadster będzie wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie i oferować lepsze osiągi.

Pakiet modyfikacji zaproponowany przez Senner Tuning jest dość skromny, ale konkretny. Sportowy model zyskał nowe zawieszenie typu coil-over marki KW Automotive o regulowanej wysokości. Standardowe obręcze zastąpiono zestawem komponentów z lekkich stopów Schmidt Gotham w kolorze tytanowej szarości, o średnicy 20 cali z przodu i 21 cali z tyłu. Zamontowano na nich ogumienie Hankook S1 Evo w rozmiarze 255/30R20 z przodu i 295/25R21 z tyłu.

Standardowo Mercedes-Benz SLS63 AMG Roadster może wykazać się mocą 571 KM/420 kW i maksymalnym momentem obrotowym 650 Nm. Senner zwiększył moc o 35 Km/26 kW, a moment obrotowy podskoczył dzięki niemieckim specjalistom o 40 Nm. Taki rezultat udało się osiągnąć dzięki wymianie układu wydechowego i instalacji sportowych filtrów powietrza. Nowy układ wydechowy wykonano ze stali szlachetnej i wyposażono w system przepustnic, dzięki któremu można modulować dźwięk wydobywający się z końcówek rur wydechowych.

Zdjęcia: Senner Tuning, opracowanie: BM