MotoNews.pl

Mitsubishi G4 Concept – premiera na Auto China 2013

15 kwietnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Mitsubishi G4 Concept 2

Mitsubishi pojawi się na tegorocznym międzynarodowym salonie motoryzacyjnym Auto China organizowanym w Szanghaju z kilkoma premierami. Chińczycy będą mieli okazję zobaczyć koncepcyjny pojazd G4, który po raz pierwszy producent zaprezentował w zeszłym miesiącu na międzynarodowej wystawie w Bangkoku.

Mitsubishi G4 Concept to wciąż studium, lecz już bliskie etapu produkcyjnego. Można powiedzieć, że to supermini Mirage przeprojektowane na sedana wielkości Renault Symbol lub Chevroleta Sonic. W zasadzie, jeśli odjąć mu światła o niebieskich kloszach, spojlery, atrapę chłodnicy i obręcze z lekkich stopów, to ujrzymy produkcyjną wersje modelu, która ma się pojawić na rynku w przyszłym roku. Podobnie, jak Mirage, Mitsubishi G4 napędza 1,2-litrowy, 3-cylindrowy silnik benzynowy MIVEC współpracujący z przekładnią CVT przekazującą napęd na przednie koła. Samochód ma być także wyposażony w nadwozie wykonane w technologii RISE (Reinforced Impact Safety Evolution). Konstrukcję wykonano ze stali o wysokiej odporności na rozciąganie. Absorbuje i przekierowuje siłę ewentualnego uderzenia. Jak stwierdzili przedstawiciele producenta, Mitsubishi Concept G4 to wizja nowego, kompaktowego sedana marki, która ma być dostępna w sprzedaży na całym świecie.

W Szanghaju japoński producent pochwali się też nieco bardziej futurystycznym, małym sedanem CA-MiEV, który Europejczycy mogli oglądać podczas marcowego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Sedan przypominający kształtem Priusa ma tylko 4050 mm długości i jest wyposażony w silnik elektryczny oraz baterię o pojemności 28 kWh, pozwalającą na przejechanie do 300 km po jednokrotnym naładowaniu.

 

Zdjęcia: Mitsubishi, opracowanie: BM